Rozliczanie pitów to niemiły obowiązek, jednak da się go załatwić bardzo szybko

Gdy nadchodzi termin rozliczenia zeznania podatkowego, bardzo wiele osób rozmyśla nad tym czy lepiej załatwić tę formalność przez Internet czy metodą tradycyjną, uzupełniając papierowe formularze. Z pewnością uzupełnianie pitów na laptopie jest o wiele prostsze, jednakże powinniśmy pamiętać o paru istotnych rzeczach, nim za to się zabierzemy.
Warto wiedzieć, że pity przez sieć składa coraz więcej osób i najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości prawie wszyscy ludzie będą tak działać.

Jeżeli się na to zdecydujemy, to mamy do wyboru parę opcji. Najłatwiejszą będzie naturalnie skorzystanie z witryny Ministerstwa, gdzie działa specjalna Platforma do składania zeznań podatkowych. Nieważne czy chcemy złożyć pit 36, pit 28 czy jakikolwiek inny – na stronie odnajdziemy wszystkie potrzebne formularze, które powinniśmy uzupełnić i wysłać do właściwego Urzędu Skarbowego. Uzupełniając druki w Internecie z pewnością popełnimy znacznie mniej błędów, a sporo rubryk będzie uzupełnionych za nas przez program, który obliczy właściwe kwoty. Poza tym od paru lat działa też usługa automatycznego uzupełniania formularzy przez Urząd Skarbowy zobacz tutaj. Jeżeli pracujemy wyłącznie w jednej firmie, to może być tak, iż otrzymamy już wypełniony formularz pit 36 czy 37, który będziemy musieli tylko zaakceptować i przesłać. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie.
rok

Autor: Dennis Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Inną metodą może być pobranie darmowego programu do uzupełniania zeznań podatkowych. W sieci znajdziemy ich sporo, starczy jedynie odpalić wyszukiwarkę oraz wstukać odpowiednie słowa kluczowe. Dobrze będzie przejrzeć różne rankingi, żeby wiedzieć, który z nich jest najskuteczniejszy numer KRS 0000186434.

Zaprezentowana kwestia jest dla Ciebie praktyczna? W takim razie sprawdź dodatkowo inne tego typu posty i zobacz więcej wskazówek (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/aktualnosci/22).

Jednakże kłopot z bezpłatnym programem jest taki, iż na ogół posiada on wstukany na dobre numer KRS fundacji, która otrzyma jeden procent naszego zobowiązania podatkowego. Jeżeli więc pragniemy przykładowo przesłać pieniądze Fundacji Słoneczko, która troszczy się o osoby niepełnosprawne, to sami będziemy musieli wstukać numer 0000186434.

Jeżeli masz chęć zdobyć większą ilość informacji na opisywany wątek, to odnajdziesz je na pewno pod adresem (https://raj-international.net/), gdzie są one niesamowicie szczegółowo opisane.

W takim przypadku dobrze będzie pomyśleć o zakupieniu programu do uzupełniania pitów lub rozliczeniu się w papierowej formie. Jeżeli pragniemy, by owa decyzja była nasza, to powinniśmy pamiętać, aby odnaleźć program, który nam pozwoli wpisać numer KRS samodzielnie.

W przypadku więc, gdy postanowimy, że nasz jeden procent dostanie Fundacja Słoneczko mająca numer 0000186434, to będziemy musieli samemu wpisać go w odpowiedniej rubryce.
Warto też zapamiętać, by pozałatwiać wszystkie formalności związane ze składaniem zeznań podatkowych na czas, gdyż nawet niewielkie spóźnienie może nas narazić na nieprzyjemne konsekwencje i karę.

Leave a Reply

*