Równiarka do podłoża, świder do otworów w glebie

Kiedy zastanawiamy się nad pielęgnacją, to najczęściej myślimy o tym jak dbać o własne ciało, czasem może nam wpaść do głowy, że pielęgnujemy również kwiaty w ogrodach, ale mało, kto myśli o czymś takim jak pielęgnacja podłoża. Tymczasem pielęgnuje się też podłoże, jest coś takiego jak równiarka do podłoża, a tej funkcją jest właśnie pielęgnowanie podłoża. Jest ona potrzebna w stadninach koni, gdzie niezbędne jest wyrównywanie podłoża. A do stadnin najlepsze okazują się równiarki ze zraszaczem.

maszyny

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Ceny równiarek są różne. Możemy ich używać na różnego rodzaju gruncie. Warto, więc się nimi zainteresować , bo są stworzone tak, że można je przyczepić niemal do wszystkich pojazdów. Dawniej równiarki kojarzone były najbardziej z maszynami dla rolników.

Zainteresował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to czytaj również o podobnej tematyce na kolejnej stronie – znajdziesz ją w linku poniżej.

Ale obecnie dba się o coraz więcej miejsc, a co za tym idzie stara się doprowadzić je do odpowiedniego stanu, a do tego najczęściej konieczne są wspomniane równiarki. Warto, więc rozejrzeć się za tego typu sprzętem, jeśli np. chcielibyśmy, żeby podwórko za domem wyglądało porządnie – szczegóły tutaj.

Świdry do otworów w ziemi

Dla celów naukowych, zwłaszcza niewielkich grup studenckich, które powinny mieć zajęcia terenowe m.in. z gleboznawstwa niezbędny okaże się ręczny świder do otworów w ziemi. Ma on pozwolić pobrać próbkę gleby na różnych poziomach, by sprawdzić, z jakim typem gleby ma się do czynienia. Oczywiście są też świdry, które robią otwory w ziemi w związku z jakimiś wielkimi inwestycjami. Jednak przy takich działaniach świdry są zupełnie innej wielkości aniżeli te ręczne i otwory w ziemi są nawiercane mechanicznie. Jeśli chodzi o koszt świdrów ręcznych to nie są one drogie,

maszyny górnicze

Autor: Chris Hunkeler
Źródło: http://www.flickr.com

jednak, gdy spojrzymy na świdry do otworów w ziemi, które powinny być robione na spore głębokości to są one kosztują sporo. W związku z tym, że czasem świder może trafić na jakąś skałę w ziemi może ulec uszkodzeniu, przez co niestety, najczęściej zostaje spisany na straty.

Oczywiście to nie jest tak, że świder trafiając na jakąkolwiek skałę i od razu się zepsuje. Ponieważ wiercenie mechaniczne pozwala na dostosowanie prędkości robienia odwiertu i kiedy czuć, że świder napotyka na opór zatrzymuje się jego pracę, jednak wiadomo, że nie za każdym razem da się uniknąć szkód. Zdeformowany świder nikomu się nie przyda. Z tego powodu o tego typu sprzęt trzeba dbać i uważać na niego. Po używaniu należy świdry oczyścić, by służyły jak najdłużej.

Leave a Reply

*