Jak osłonić okno?

Własny kąt to prywatna ostoja służąca do zrelaksowania się. To miejsce, do jakiego podążamy po męczącym dniu w pracy, aby w końcu zrelaksować się i nacieszyć się wreszcie swobodą. Kiedy mamy zamiar się odizolować od całego świata, zazwyczaj używamy zasłon. Nie tak dawno temu we większości polskich okien mogliśmy zobaczyć jak powiewała śnieżnobiała firanka oraz kolorowa zasłona. Po tym mogliśmy poznać, że ten dom ma najemców, którzy o niego dbają.

Urządzanie wnętrz

Autor: Builders Design
Źródło: http://www.flickr.com

Bynajmniej okna (zobacz prarapety granitowe ze Strzegomia) są bardzo istotne. Dostarczają nam potrzebnego światła słonecznego, pomagają nam w kontakcie ze światem. Ale w każdej chwili możemy okna zasłonić.

W nowatorskich aranżacjach mieszkań tradycyjna firanka (rozwinięcie zagadnienia: zobacz ten adres: http://www.alena-firany.pl/) ustąpiła miejsca dającym się lepiej dopasować do całości wystroju domu roletom. Takie manewr posiada bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim, współczesne rolety okienne nie są tak kłopotliwe w czyszczeniu. Firanki musimy systematycznie przepierać, a następnie zawiesić.

Nie jest to nasza ukochana robota domowa. Poza tym, zasłony, przede wszystkim wykonane z grubych materiałów, są istnymi łapkami na kurz. Roletę mamy możliwość dużo łatwiej i szybciej wyczyścić. Rolety możemy z powodzeniem zastosować w pochyłych okiennicach. Co raz częściej stosuje się rolety elewacyjne elektryczne, sterowane specjalnym pilotem.

Dekoracje wnętrz

Autor: Builders Design
Źródło: http://www.flickr.com

W tym momencie bardzo popularne są rolety dzień – noc. Jest to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń takich jak sypialnia, czy biuro. Takie rolety posiadają naprzemiennie włożone pasy zaciemniającego i przepuszczającego promienie światła materiału. To my dokonujemy wyboru, jakie natężenie światła pragniemy mieć w danym momencie w pokoju, sterując roletą.

Znaczna ilość osób pracuje w nocy, natomiast odsypia zmęczenie w czasie dnia. Takie rolety dostarczają doskonałe zaciemnienie pokoju. Są one też eleganckie i niesamowicie wytrzymałe. Jest to bardzo ciekawy pomysł na ozdobienie naszych okiennic.

Wszystkie nowoczesne ozdoby okienne są dostępne w wielu kolorach i wzorach. Bardzo efektowne są również żaluzje pionowe, które doskonale prezentują się w oknach łukowych. Eleganckie są również plisy okienne, które również można stosować w niestandardowych oknach. Dzięki takim rozwiązaniom nasze mieszkanie zyskuje niepowtarzalny charakter.

Leave a Reply

*