Rodzaje termoforów dla maluszków – świetnego sposobu na bolące brzuszki

Gdy w naszym domu pojawia się niemowlak, to wielka radość dla całej rodziny. Niezależnie od tego czy jest to pierwsza, czy następna pociecha, za każdym razem odczuwamy wyjątkowe szczęście, że możemy zajmować się taką malutką istotką. Niestety maluszki naprawdę często cierpią na bóle brzuszka. Staramy się nosić niemowlęta, czekając póki im się nie odbije, masować im plecki, lecz nie zawsze to gwarantuje efekty. Niekiedy niezbędne są inne sposoby, a jednym z pierwszorzędnych jest termofor. Jakie są typy termoforów, jakie można wykorzystywać, gdy i nasze dziecko dopadnie ta niedogodność?

termofor dla niemolaka

Autor: www.fiorino.eu
Źródło: www.fiorino.eu

Pierwszy termofor dla niemowlaka jest termoforem z pestkami, które spełniają rolę gorącej wody – sprawdź sam. W przypadku małych dzieci użycie jej byłoby niezwykle nieodpowiedzialne, więc zastosowanie suchych termoforów jest świetnym wyjściem, a co najważniejsze, z powodzeniem mogą z nich korzystać również dorośli. Zanim użyjemy termofora, należy wyjąć wkład z pestkami, by podgrzać go czy to w mikrofali, czy w piekarniku bądź nawet na kaloryferze, jeżeli mamy właśnie sezon grzewczy. Jeśli z kolei schowamy termofor do zamrażarki, rewelacyjnie przyda się na stłuczenia dla starszego dziecka. Drugim typem są termofory z ziarnami owsa lub pszenicy, jakimi posługujemy się w taki sam sposób, jak w przypadku termoforów z pestkami. Jeżeli mają także wyciągane wkłady, pokrowce można bez kłopotu myć. Ostatni rodzaj to termofor z wkładem solnym. Warto kupować kolorowe termofory, których malec nie będzie wyrzucać z łóżeczka. Sporo takich produktów posiada np. wesołe, szeleszczące metki uwielbiane przez pociechy, gdyż mogą je ciągać i bawić się nimi, co bardzo umila czas.

niemowle

Autor: Trevor Leyenhorst
Źródło: http://www.flickr.com

Miejmy na względzie wskazane rzeczy, ponieważ termofor może częstokrotnie towarzyszyć naszemu malcowi, z tej racji powinien mu się podobać. Ból brzuszka jest nieprzyjemny i dla maluszka, i dla mamy oraz taty, więc warto zaopatrzyć się w termofor dla niemowlaka – , jaki świetnie poradzi sobie z tym problemem. Wybierz jeden z scharakteryzowanych powyżej rodzajów termoforów, a szybko przekonasz się o ich skuteczności oraz twój maluszek już nigdy nie będzie cierpieć z powodu takich dolegliwości.

Leave a Reply

*