Skuteczne metody relaksu.

Różne osoby, jako że prowadzą różnorodny tryb życia, mają również różne sposoby odpoczynku. Zależy to w dużym stopniu od rodzaju pracy, jaką się wykonuje. Obecnie bowiem coraz więcej osób ma siedzący tryb życia, spędzając duża liczbę godzin w ciągu doby przed ekranem komputera.

Takie osoby potrzebują z pewnością wypoczynku aktywnego. Z kolei ludzie posiadający pracę fizyczną, a także zazwyczaj aktywni fizycznie potrzebują relaksu, ciszy i długiego snu. Niestety w dzisiejszych czasach ogromnie często jako metodę na relaks ludzie wybierają oglądanie telewizji czy korzystanie z komputera.

W rzeczywistości metody te są niezbyt odprężające, szczególnie że męczą wzrok i kręgosłup przy dłuższym siedzeniu. Część ludzi preferuje relaks z wykorzystaniem zapachu, wykorzystując do tego celu świece zapachowe. Bardzo istotny jest również wypoczynek w nocy. Trzeba pamiętać, by zapewnić organizmowi odpowiednią liczbę godzin snu tak, by następnego dnia być wyspanym i przygotowanym do pracy.

Wielkie znaczenie podczas odpoczynku ma muzyka. Ogromna liczba ludzi wybiera słuchanie muzyki jako sposób na relaks i jest to metoda niewątpliwie bardzo dobra. Muzyka, którą się lubi, zawsze będzie miała działanie kojące i relaksujące, nierzadko również znane na pamięć dźwięki dają poczucie bezpieczeństwa. W momencie największego zmęczenia powinno się wybierać jak najspokojniejsze gatunki muzyczne, najlepiej o nieskomplikowanych melodiach i harmoniach. Niektóre osoby preferują również sen przy ściszonej muzyce. Odprężająco działa również (więcej w serwisie) tworzenie muzyki oraz śpiew.

relaks

Autor: Janet Ramsden
Źródło: http://www.flickr.com

Łazienka jest miejscem, które służy nie tylko do wykonywania czynności związanych z higieną. Może być również (przejdź do serwisu) wnętrzem dającym odpoczynek po ciężkim dniu. Najlepiej jeżeli ma się wannę, gdzie można stworzyć sobie gorącą kąpiel. gorąca woda zmniejsza napięcie mięśniowe, a czasami koi różnorodne bóle. W takiej metodzie relaksowania się niezwykle istotne jest oświetlenie i zapach. Najlepiej jest zapewnić sobie stonowane światło, na przykład przy pomocy świec. Zapach wytwarza się poprzez użycie świec zapachowych, takich jak przykładowo popularne na , jak również z użyciem olejków zapachowych i odpowiednich soli czy płynów do kąpieli.

Leave a Reply

*