Regały – rodzaje i ich zastosowanie

Z rozmaitymi regałami ma się do czynienia w życiu codziennym. Występują w takich miejscach jak na przykład punkty usługowe czy biblioteki. W zależności od zapotrzebowania, a co najważniejsze od typu przechowywanych materiałów, regały mają zróżnicowane formy. Wytwarzane są także z różnych materiałów. Jednym z punktów, w którym regały stanowią niezbędny element pomieszczenia, są magazyny.

Są to wnętrza, których zadaniem jest przechowywanie różnych materiałów.

Czy masz chęć poznać omawiane zagadnienie? Jeżeli tak, to sprawdź rekomendowany link (http://www.jwp.pl/uslugi/postepowania-sadowe/), a na pewno odnajdziesz takie dane, które będą niesamowicie potrzebne.

W magazynach wykorzystuje się regały tak, by jak najdokładniej rozplanować powierzchnię (zobacz więcej. Niekiedy też trzeba pozostawić szersze przejścia pomiędzy kolejnymi rzędami regałów, tak żeby mógł przejechać tamtędy wózek, używany do transportu materiałów. Oprócz magazynów regały spotyka się w różnego rodzaju archiwach.

paczki w magazynie

Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com

Regały półkowe to jedne z najczęściej używanych rodzajów regałów. Zrobione są w większości przypadków ze stali lub z pozostałych stopów metali.kliknij w źródło kleje PO kleje POIch forma i wykonanie zależeć będą od typu przechowywanych towarów, a więc przede wszystkim od ciężaru ładunku. Na przykład w małym archiwum, warsztacie czy garażu wystarczą regały o minimalnym dopuszczalnym obciążeniu, czyli około 100 kilogramów na półkę. Pozostałe typy przeznaczone są do dużych magazynów, szczególnie do tych przechowujących ciężkie i masywne ładunki. Ładunki składowane za pomocą regałów półkowych mogą być zapakowane w opakowania kartonowe czy inne opakowania lub być luzem.

Osobną dziedzinę stanowią regały metalowe. Zaprojektowane są zazwyczaj do użytku domowego albo do archiwizacji dokumentacji. Ze względu na niewielkie rozmiary mieszczą się do każdego pokoju oraz szeregu przeznaczeń.

Najczęściej są wykorzystywane w kuchennych spiżarniach lub garażach. Duże systemy tego typu regałów przeznaczane są do wyposażenia supermarketów lub wystaw, zarówno do archiwizacji dokumentacji jak i do wystawiania artykułów sprzedażowych.

Leave a Reply

*