Rady o prawidłowym dokonaniu wyboru opon

Wybór odpowiedniego ogumienia jest jedną z kluczowych spraw dla każdego zmotoryzowanego. Ma to ogromne znaczenie w zimie, kiedy z uwagi na nieodpowiedni rodzaj ogumienia może dojść do tragedii. Producenci opon dzielą swój asortyment na trzy podstawowe grupy: letnie, zimowe oraz na cały rok. Decydując się na zakup opon letnich, należy się przygotować na kupno drugiego, zimowego kompletu ogumienia. Opony całoroczne ze względu na dłuższe wykorzystanie szybciej ulegają zużyciu, w zimie nie zapewniają ponadto bezpieczeństwa na poziomie opon specjalnie do tego sezonu przystosowanych. Zasadnicze różnice między oponami wynikają z formy bieżnika, oraz substancji użytej do produkcji.

Opony samochodowe

Źródło: www.interopony.pl
Nowe czy używane?Rynek opon używanych funkcjonuje bardzo prężnie.

Każdy następujący link prowadzi jedynie do cennych witryn, na których przeczytać możesz o najważniejszych sprawach. Nie zwlekaj, tylko kliknij w niego!

W niższych cenach można nabyć markowe zestawy ogumienia. Najbardziej opłaca się zakup od pierwszego uzytkownika, nabywając używane opony w zakładzie wulkanizacyjnym nie ma się pewności, że nie były one już bieżnikowane. Proces bieżnikowania działa bardzo niekorzystnie na odporność opon. Nabywając markowe opony w okazyjnej cenie, na przykład opony Continental (można zobaczyć tutaj), powinno się sprawdzić stan wyrobu. Nieuczciwe zakłady wulkanizacyjne potrafią dla większego zysku nacinać bieżnik na oponach nawet kilkakrotnie. Może to wywołać nawet pęknięcie elementu, co przy większych prędkościach jest niezwykle groźne. Różnica w cenie między oponami nowymi a używanymi jest jednak duża, więc wielu włąścicieli samochodów decyduje się na zakup używanych.

Najlepsze marki
Na rynku samochodowym istnieje pewna liczba firm produkujących ogumienie, które cieszą się sporym zaufaniem kierowców. Jedną z takich firm jest Firestone.

Jeżeli omawiany temat Cię zaintrygował, kliknij szybko ten świetny link (www.blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-lekkie) – przeczytasz w tym miejscu mnóstwo przydatnych informacji.

Jest to amerykański producent z ogromną tradycją, sięgającą okresu początków motoryzacji. Opony tej marki są doceniane za długą żywotność, dużą przyczepność i dobry stosunek kosztów do jakości. Firma ta została wykupiona przez innego znanego producenta opon, jakim jest japoński Bridgestone. Opony Bridgestone cechują się typowo japońską precyzją. Użytkownicy są zdania, że, doskonale trzymają się nawierzchni. Są one również cenione za niską emisję hałasu i skróconą drogę hamowania na wilgotnej nawierzchni. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej zajrzyj tutaj:(link do polecanej strony).

Leave a Reply

*