Przygotowanie do pierwszej komunii dziecka

Pierwsza komunia święta dziecka to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego rodziców. Oprócz uroczystości odbywających się w świątyni najczęściej również wyprawiane są specjalne przyjęcia dla rodziny w domu albo w specjalnie wynajętego do tego celu pomieszczenia. Związano z tym też tradycję obdarowywania dziecka prezentami w dniu komunii. Z kolei producenci towarów zyskują na tym święcie.

pierwsza komunia świeta

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Produkowane są rozmaite produkty połączone mniej lub bardziej bezpośrednio z sakramentem pierwszej komunii. Są to przede wszystkim różnorodne komunijne kartki pocztowe, czekoladki niekiedy o bardzo wymyślnych formach. Aktualnie można spotkać też takie akcesoria jak Biblia w specjalnym wydaniu na pierwszą komunię, a zatem na podarunek dla pociechy.

Koniecznie zerknij tu – to naprawdę gratka dla każdego zwolennika tematu, który tutaj przestawiamy. Ta wiadomość na pewno przypadnie Ci do gustu.

Zyskują na tym też firmy cukiernicze, w których zamawia się komunijne torty, najczęściej w kształcie otwartej księgi i z napisami.

Ubrania komunijneDzień pierwszej komunii wiąże się z odpowiednimi strojami dzieci. Jakiś czas temu w Polsce obowiązywały jeszcze garnitury dla chłopców i sukienki w kolorze białym dla dziewcząt. Owocowało to jednak ogromnym zróżnicowaniem strojów dziewczynek, których opiekunowie pragnęli, by w dniu pierwszej komunii prezentowały się jak najładniej.

Kliknij ten odnośnik a znajdziesz wskazówki z witryny (https://www.boro-laser.com.pl/k159,prezent-dla-emeryta-emerytki.html) przygotowane dla osób zaabsorbowanych nakreślanym w tym serwisie tematem.

Parę lat temu wprowadzono ujednolicenie w formie tak zwanych alb, czyli podobnych niezbyt ozdobnych białych ubrań dla chłopców i dziewcząt. Cały czas jednak wykorzystuje się rozmaite dodatki, takie jak peleryny komunijne. Jest to bardzo przydatna rzecz w przypadku wystapienia chłodu, gdyż stroje komunijne są z reguły cienkie. Oprócz tego powszechnie używanym dodatkiem jest biały wianek na głowę dla dziewcząt – sprawdż .

tort

Autor: Janet
Źródło: http://www.flickr.com

PodarunkiKwestią, która powoduje dużo dyskusji, jest kwestia prezentów dla dziecka na komunię. Prezenty te zmieniają się w zależności od czasów, jednak nie powinny być bardzo drogie (sprawdź ceny na ). Część rodziców niestety daje swoim dzieciom rzeczy drogie, na przykład w postaci bardzo nowoczesnych urządzeń. Do tego zwykle dochodzą także duże sumy gotówki. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła „komunia 2014” można dowiedzieć się, jakiego typu prezenty kupuje się obecnie, jakie stroje obowiązują i tak dalej.

Leave a Reply

*