Przewóz naszego zwierzaka musi odbywać się w odpowiedni sposób

Jeżeli udajemy się na spacer z naszym zwierzakiem oraz przewidujemy, że przejdziemy trasą, gdzie spotkamy wielu ludzi, to bez wątpienia należy zadbać o to, aby nasz zwierzak posiadał zapiętą obrożę. Nie tylko ochroni nas to przed ewentualnym mandatem, ale także da nam pewność, że nikt nie zostanie pogryziony, jeżeli coś nie spodoba się naszemu psu. Warto zaznaczyć, że obroże dla psów mają różnorakie atesty i są sprawdzane pod kątem zapewnienia im zdrowia. Im znaczniejszy pies tym mocniejsza oraz solidniejsza powinna być nie tylko samodzielna obroża, ale również i smycz do niej przyczepiona.

Obroże dla psów posiadają odpowiednie atesty

pies

Autor: jannok
Źródło: http://www.flickr.com
W dodatku także musimy zaznaczyć, że do obroży możemy zaczepić właściwą blaszkę, na której będzie informacja, gdzie należy oddać psa, w razie gdyby nam się zagubił . Co więcej mają one różne rozmiary, a więc musimy je odpowiednio dobierać oraz wymieniać, wraz ze wzrostem naszego zwierzaka, tak by nigdzie mu się ona nie wrzynała, bo ma szansę to nie tylko doprowadzić do powstawania ran, ale także i do rozdrażnienia.

Transportery Zolux posiadają różną wielkość

Jeśli chcemy zabierać swojego zwierzaka w jakieś podróże, to bez wątpienia musimy zadbać o to, żeby był on transportowany w odpowiedni sposób (transportery dla zwierząt). Nie może siedzieć luzem w samochodzie, bo w razie wypadku ma szansę wylecieć przez okno, lub w razie zdenerwowania może wskoczyć nam na kolana i doprowadzić do wypadku. Najlepiej będzie jeżeli nabędziemy transportery Zolux, które są wygodne, posiadają przeróżne rozmiary, tak aby czworonóg w nich zamknięty miał możliwość zmienienia położenia, a poza tym dają gwarancję, że pupil zamknięty w takim transporterze jest zupełnie bezpieczny. Jeśli chcemy mieć pewność, że są one z

pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

odpowiednim atestem i że funkcjonują właściwie, to powinniśmy inwestować w nowe transportery, które zakupimy w profesjonalnym markecie zoologicznym.

Pies często jest pełnoprawnym członkiem familii

Przeważnie ludzie traktują psy jak pełnoprawnych członków familii, dlatego także w taki sam sposób jak troszczą się o bezpieczeństwo podróży swoich dzieci, powinni troszczyć się o bezpieczeństwo psa. Należy mu zagwarantować dobre miejsce, w którym będzie miał szansę być przewożony, odpowiedni kojec, który zapewni mu w tym momencie bezpieczeństwo. Poza tym nabywając obrożę, powinniśmy przypilnować,aby nigdzie nie uciskała naszego zwierzaka, aby była łatwo ściągana przez nas, lecz równocześnie, by nasz pies trenerki dla psa nie miał szansy jej sobie sam ściągnąć, ponieważ wtenczas nie będzie wypełniała własnego zadania.

Leave a Reply

*