Ciekawe przepisy dla gotujących

Zupa to danie uniwersalne, jest możliwość je spożywać o każdej porze roku. Zimą rozgrzewają, a latem pod postacią chłodników orzeźwiają. Głównymi zaletami zup jest prostota i szybkość przyrządzenia, szansa ugotowania ich właściwie ze jakichkolwiek składników, a także różnorodne sposoby ich podania.

Zupa z soczewicy

Autor: www.indexfood.pl
Źródło: www.indexfood.pl
Zupa jarzynowa jest polecana przede wszystkim dlatego, że jest bogata w wartości odżywcze takie jak potas, który normuje gospodarkę wodną, fosfor, również wapń, niezbędne składniki do budowania kości i zębów, a także błonnik regulujący pracę jelit, przynoszący wrażenie sytości. Bardzo znaczącą wartością jest niska kaloryczność zup, głównie tych na wywarze warzywnym. Zupa jarzynowa może być przygotowana z elementów świeżych, ale jarzyny mrożone są prawie tak samo bogate w składniki pożywne jak te świeże. W trakcie wrzenia uwalniają się pokaźne porcje składników zawartych w jarzynach, mięsie, czy owocach, z jakich przygotowujemy zupę. Zobacz przepisy na różne zupy: .

koktajl

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

To jest idealny fortel przyrządzenia owych składników do bezproblemowego przyswojenia ich przez układ pokarmowy. Aktywizują one produkowanie korzystnych nam enzymów i soków trawiennych. Są więc nie tylko bezproblemowym w gotowaniu, lecz także dobrze zbilansowanym, cennym, lekkostrawnym daniem w codziennym żywieniu. Kończy się popularność na fast-foody, wszyscy pragną być zdrowsi, szczuplejsi, a smoothie doskonale wpisuje się w zdrowe odżywianie (więcej). W dodatku trzeba go sporządzić samodzielnie w domu z tych składników jakie cenimy.

Smoothie to świeży cocktail ze zmiksowanych owoców i jarzyn, nieraz z dodatkiem lodu, czasami też z domieszką jogurtu, bądź mleka. To bomba (zobacz również oczyszczenie terenu z materiałów niebezpiecznych) witaminowa, jaką mamy możliwość skonsumować na śniadanie, lancz, lub jako dodatek do jakiegokolwiek posiłku.

Nie zwlekaj, tylko jeżeli chcesz poznać ten temat, obejrzyj więcej tutaj (https://zdrowe-jelita.com/) a z pewnością zdobędziesz ważne informacje na przedstawiany wątek.

Smoothie jest łatwo przyswajalny i bogaty w zawartości pożywne. Jeżeli pije się taki napój warzywno owocowy choć raz dziennie, można zauważyć poprawę wyglądu cery, lepsze samopoczucie, jasność intelektu i napływ werwy. Wskazane jest skorzystać z darów przyrody i rozpocząć przyrządzać pyszne i wartościowe napoje, które poza tym nie wymagają wielkiego wysiłku, a czas ich przygotowania jest niezwykle szybki.

Leave a Reply

*