Przenośniki łańcuchowe i śrubowe – poznaj ich walory, jeśli szukasz urządzeń użytecznych w transporcie wewnętrznych

Jeśli interesuje cię transport wewnętrzny, powinieneś rozpatrzeć się w ofercie firm specjalizujących się w tego rodzaju asortymencie. Zanim jednak tego dokonasz, warto jest poznać rodzaje przenośników

.

przenośnik taśmowy w jednej z fabryk

Autor: peter
Źródło: http://www.flickr.com

Do jednych z często stosowanych zaliczają się przenośniki taśmowe, dzięki którym można transportować pojedyncze artykuły. Mogą stanowić zarówno część linii produkcyjnej, jak i być używane samodzielnie, by przemieścić różnego rodzaju asortyment, nie tylko ten nieduży. Mogą to być także większe i cięższe artykuły. Drugi rodzaj przenośników to przenośniki paskowe. W odróżnieniu od wcześniejszych służą do transportowania asortymentu o dużych gabarytach, jednakże nie może mieć on zbyt dużej masy. Dzięki temu, iż są zrobione z profili aluminiowych, odróżniają się nadzwyczaj lekką budową. Można również dowolnie zmieniać rodzaj, jak też typ pasków, by dopasować je to przemieszczanych produktów. Kolejny typ przenośników to przenośniki łańcuchowe (sprawdź ofertę), jakie pozwalają transportować cięższe materiały, gdyż mają duży udźwig. Podobnie jak przenośniki taśmowe, nie muszą być stosowane tylko jako część linii produkcyjnej. Równie znakomicie sprawdzą się w indywidualnym działaniu. Dzięki cichej pracy można ich używać w praktycznie każdym miejscu, a koszty obsługi są wyjątkowo niskie. Przenośniki są stabilne, gdyż zrobione są z profili stalowych, a dzięki swojej budowie pozwalają na transport ładunków ulokowanych pod niewielkim kątem. Warto też omówić przenośniki śrubowe – http://www.promus.katowice.plne są przenośnikami śrubowymi. Mogą nie tylko przewozić ładunki, lecz również materiały, które transportowane są luzem. Można je stosować w transporcie pionowym i poziomym, jak również w kierunku odrobinę pochylonym. Istotną informacją jest również fakt, iż można ich używać w materiałach sypkich i miałkich czy pylistych, ale nie wielkogabarytowych. Oprócz tego nie da się ich używać w asortymencie kruszącym się bądź takim, który się łatwo przykleja.

Typ przenośników najlepiej jest dobrać do danych wymogów klienta. Najważniejsze to starannie uściślić swoje wymagania, aby rozwiązanie było skuteczne. Korzystając z usług gwarantowanych firm, z pewnością będziemy zadowoleni z ich propozycji i jeszcze często skorzystamy z usług przez nie świadczonych.

Leave a Reply

*