Przemysł regionu Śląsk na tle bezrobocia w kraju

W ostatnich latach nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie bezrobocie jest co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent.

U nas jeszcze nie ma tak ciężkiej sytuacji, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób. Najwyższy procent bezrobotnych zanotowano pod koniec lutego 2013 w województwie podlaskim. Dużo lepiej sytuacja wygląda natomiast w województwie mazowieckim, śląskim czy wielkopolskim. Ogłoszenie:

Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Porównując oferty pracy w tych regionach od razu widać, gdzie sytuacja jest znacznie trudniejsza. Przykładowo w regionie województwa śląskiego rozwijał się od lat przemysł. Jest to najbardziej istotny region przemysłowy w naszym kraju. Województwo śląskie jest okręgiem bardzo dobrze skomunikowanym. W regionie tym mamy skrzyżowanie najważniejszych dróg tranzytowych. Śląsk jest najbardziej zurbanizowanym okręgiem w Polsce.

Na tych terenach od wielu lat rozwijał się przemysł ciężki. Dużą rolę odgrywa tutaj górnictwo. Cztery kopalnie węgla należą do Katowickiego Holdingu Węglowego a ponadto jedenaście kopalni składa się na Kompanię Węglową. Co ciekawe jest to największa w Europie spółka górnicza. Następną odnogą przemysłu, która jest bardzo istotna jest przemysł hutniczy. Huty znajdują się w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. Na śląsku ponadto ogromną rolę pełni przemysł energetyczny i chemiczny.

Zobacz informacje i obejrzyj serwis (http://www.malesapd.pl/?url=oferta/plyty-poliuretanowe), który z pewnością Cię zafascynuje. Nie zwlekaj dłużej! Wykonaj to natychmiast! Z pewnością nie będziesz żałować.

News:

Nie ma się co dziwić, że okręg ten ma stosunkowo małe bezrobocie. Co ciekawe wpisując “praca Gliwice” pokazują się na rozmaitych stronach ogłoszenia nie tylko techniczne. Pozytywny wpływ przemysłu da się zauważyć w licznych gałęziach i branżach. W miejscowościach województwa śląskiego poszukuje się osób do różnorodnych zawodów, zarówno handlowca jak i managera. Całkiem dobrze działające zakłady przyczyniają się do tego, że mimo kryzysu w wielu branżach, sytuacja tutaj jest całkiem niezła.

Ten link do www rzeczoznawca majątkowy wieliczka zadziwi Cię bardzo korzystnie. Wyszukasz tam ogrom drobiazgowych informacji. W takim razie nie ociągaj się i wejdź tam!

Ważne dla regionu są też inwestycje unijne, które w ostatnich latach latach bardzo poprawiły sytuację gospodarczą w województwie.
Dalej na

Leave a Reply

*