Przemysł okręgu Śląsk na tle bezrobocia w Polsce

W ostatnim okresie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Na przykład w Hiszpanii bezrobocie sięga dwudziestu sześciu procent.

U nas nie mamy aż tak wysokich wskaźników bezrobocia, jednak są w Polsce regiony, w których jest bardzo ciężko o pracę i z roku na rok sytuacja wcale się nie poprawia. Najgorsza sytuacja zanotowana została w lutym 2013 w województwie podlaskim. Dużo lepiej sytuacja wygląda natomiast w województwie mazowieckim, śląskim czy wielkopolskim. (Sprawdź też praca kierownik serwisu)

praca jako doradca i kierownik

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Porównując oferty pracy w tych regionach od razu widać, gdzie sytuacja jest znacznie trudniejsza. Region województwa śląskiego od lat znany jest z rozwiniętego przemysłu. Jest to okręg uważany za najważniejszy okręg przemysłowy w Polsce. Śląsk jest okręgiem doskonale skomunikowanym.

Poznaj mój serwis (http://www.rentor.pl/wypozyczalnia/prace-wykonczeniowe-i-porzadkowe/) – trzeba wejść w umieszczony poniżej link i w nowym artykule możesz poczytać dodatkowe treści na ten pasjonujący temat.

W regionie tym mamy skrzyżowanie najważniejszych dróg tranzytowych. Zalicza się ten region do najbardziej uprzemysłowionych i zurbanizowanych obszarów Polski. Zobacz też oferty pracy doradca.W tym regionie od dziesięcioleci przemysł ciężki był główną osią napędową regionu. Wielką wagę ma tutaj przemysł górniczy. Cztery kopalnie węgla należą do Katowickiego Holdingu Węglowego a oprócz tego jedenaście kopalni składa się na Kompanię Węglową. Co ciekawe jest to największa w Europie spółka górnicza.

Jeśli zafascynował Cię przedstawiony w tym miejscu temat, to przeczytaj także pełny tekst – on również zawiera zajmujące wiadomości.

Drugą odnogą gospodarki, która jest wyjątkowo ważna jest przemysł hutniczy. Huty znajdują się w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. Na śląsku ponadto ogromną rolę pełni przemysł energetyczny i chemiczny.

Nic więc dziwnego, że teren ten ma dość niskie bezrobocie. Co ciekawe wpisując “praca Gliwice” ukazują się na różnorodnych stronach ogłoszenia nie tylko techniczne. Pozytywny wpływ przemysłu można zauważyć w licznych gałęziach i branżach. W miejscowościach górnego śląska poszukuje się pracowników różnych zawodów, zarówno sprzedawcy jak i managera. Całkiem dobrze działające fabryki przyczyniają się do tego, że mimo trudnych czasów w wielu branżach, sytuacja na ziemiach śląskich jest całkiem niezła. Nie bez znaczenia są też inwestycje unijne, które w ostatnich latach latach również poprawiły gospodarkę w województwie.

Leave a Reply

*