Przekaż 1% podatku na rozsądny dobry cel

Od wielu lat, każdemu z rodaków, obywateli, płacącemu podatek od dochodu, proponowana jest opcja przekazywania małej jego części na działania wybranej fundacji. Można dzięki temu, chociaż w niewielkim stopniu wspomóc ważny dla nas cel. Nawet jeśli nie mamy za wielkich przychodów, te pare złotych ze zwrotu może wiele pomóc, jeśli oczywiście za nami pójdą inne osoby.

W Polsce podatki płaci kilkadziesiąt milionów ludzi, także jest o co walczyć. Lecz czy możemy pieniądze (zobacz pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości) przekazać komukolwiek? Jeżeli pragniesz oddać swój 1% podatku lista z organizacjami jest ogólnie dostępna.

pieniądze

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby konkretne stowarzyszenie mogło znaleźć się na takiej witrynie, musi być sformalizowane odpowiednio, gdyż należy starać się o swój numer KRS. Często nie jest to zbyt łatwa sprawa, trzeba wypełnić masę papierów a także na długo przed terminem rozliczeń zgłosić się do udziału. Dlatego jeśli pragniesz, żeby twoje preferowane stowarzyszenie dostało twój 1% podatku lista podpowie ci, czy masz szansę to zrobić. Jeżeli nie znasz konkretnej organizacji, warto zwyczajnie zobaczyć ich wykaz na stronie KRS.

Dzisiaj prezentujemy taki artykuł – jeżeli jest on przydatny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz w artykule. Sprawdź, może to także okaże Ci się interesujące.

Odszukamy tam wszelkiego rodzaju inicjatywy, sporo z nich dotyczy pomagania dzieciom niezdrowym, w szpitalach. Jednak z roku na rok przybywa także grono osób, którym los zwierząt nie jest obojętny – one też znajdą dla siebie właściwą placówkę.

A co jeśli sam masz niezdrowe dziecko i pragnąłbyś, aby ktoś wsparł jego leczenie? Nie potrzebujesz wcale zakładać odpowiedniej organizacji! Wystarczy wejść na stronie KRS w podstronę 1% podatku lista i poszukać fundacji, która zajmuje się chorymi. Następnie trzeba napisać do niej, z prośba o wsparcie. Jeśli zgodzą się tobie dopomóc, możesz utworzyć własną stronę na popularnym portalu społecznościowym, proponującą wsparcie dla twojego dziecka. Numer KRS podajesz wspierającej cię fundacji, z konkretnym zastrzeżeniem. Otóż przy sporządzaniu deklaracji PIT, w rubryce 1 %, po dodaniu numeru organizacji, możesz ręcznie wpisać konkretny cel, na który chcesz przeznaczyć pieniądze. Tam właśnie osoby będą mogły wpisywać imię i nazwisko twojego dziecka .

Oddawanie ułamka swoich dochodów na różnego rodzaju stowarzyszenia, jest bardzo dobre. Zwłaszcza, jeśli są to środki, które musisz oddać – z tego powodu warto porządnie przemyśleć, na jaki cel przekazać swoje pieniądze. Poza tym, jeśli sam jesteś potrzebujący, możesz także zostać w ten sposób wsparty, trzeba jedynie zgłosić się do fundacji o konkretnym profilu.

Leave a Reply

*