Recenzje modnych trendów wśród zabawek dziecięcych

Wybór zabawek dla dzieci jest bardzo duży. Dla malucha w każdym wieku można znaleźć coś właściwego. Warto jednak pamiętać, by zabawka była właściwie dobrana do wieku dziecka. Odpowiednio dobrane zabawki rewelacyjnie wpływają na prawidłowy rozwój dziecka. W zależności od tego, ile lat czy też miesięcy ma dziecko potrzebuje ono różnorodnych bodźców, aby móc rozwijać następne zdolności.

Klocki LEGO

Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com

Sami bez wątpienia zauważymy, że gdy kupimy maluszkowi nieodpowiednią do jego wieku zabawkę to pobawi się ono nią przez chwilę a później rzuci w kąt. Rodzajów zabawek jest mnóstwo. Wspaniałym wyborem są klocki. Każde dziecko powinno mieć klocki Geomag Wheels oraz Geomag Glitter. One rozwijają wyobraźnię dziecka, zręczność manualną, twórcze myślenie jak również koordynację wzrokową. Jest to rodzaj zabawki przeznaczony zarówno dla chłopczyków jak i dziewczynek. Dla najmłodszych mogą to być na przykład mięciutkie klocki, które w środku posiadają ukryty magnes, dzięki któremu można konstruować różnorodne budowle. Cudowne są także klasyczne klocki zrobione z drewna

Też nadzwyczaj znane są klocki Duplo i Lego. Podzielone są one ze względu na wiek dziecka. Ich cena też jest różna i nie należy ona do najtańszych. Powoli popularne stają się zabawki z kartonu. Można je kupić, ale równie dobrze jak wykonamy je osobiście. W każdym przecież domu zapewne odnajdzie się jakiś pudełko z kartonu. Tego typu zabawki można zaliczyć do zabawek ekologicznych, ponieważ łatwo poddają się recyklingowi. Ponadto pozbawione są one jakichkolwiek groźnych substancji. One również rozwijają zdolności manualne dziecka.

W bezpieczny sposób można z takiego kartonu wykonać, na przykład rakietę czy domek. Tak powstały domek czy rakietę można poozdabiać na przykład pomalować farbkami czy obkleić kolorowym papierem. Malowanie i dekorowanie gwarantują godziny radosnej zabawy, a równocześnie stymulują wyobraźnMalowanie (www.malowanielinii.com/oznakowanie/malowanie-hal-i-magazynow/)lna tego typu zabawki rozpoczynają zdobywać polski rynek. Rodzice wolą kupić ekologiczne, bezpieczne zabawki aniżeli jakieś chińskie artykuły. Jest to związane także z rosnącą świadomością ekologiczna ludzi.

Leave a Reply

*