Przed kupnem mieszkania sprawdzaj dokładnie, czy wszystko jest w najwyższym porządku!

Przed zakupem nowego mieszkania powinieneś sprawdzić mnóstwo różnych kwestii. Jeżeli już masz wydać na zakup mieszkania tak wiele pieniędzy, z pewnością musisz zadbać o wszystkie szczegóły.

Na co zwrócić największą uwagę?
Na początku – umowa
Zanim podpiszesz umowę zakupu mieszkania, bez wątpliwości powinieneś przedstawić ją do wglądu prawnikowi. On będzie w stanie sprawdzić, czy umowa nie ma żadnych pułapek, które w przyszłości deweloper może wykorzystać przeciwko Tobie. Jeśli umowę przeanalizuje fachowiec, wówczas bez wątpienia będziesz mieć spokojniejszą głowę. W takich sytuacjach jak kupno mieszkania przeznaczenie dodatkowej sumy pieniędzy na konsultacje z prawnikiem na pewno nie będą pieniędzmi wydawanymi na marne – http://www.afg.poznan.pl.
oddymianie klatek schodowych

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Po drugie – sprawdź plan i jego wykonanie z specjalistą

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego mieszkania, zdecydowanie powinieneś pokazać plan całego budynku fachowcowi. On będzie w stanie powiedzieć Ci, czy w budynku na przykład są odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe. To bardzo istotna kwestia – przykładowo oddymianie klatek schodowych wymaga naprawdę solidnego wykonania właściwie wszystkich elementów. Zabezpieczenia przeciwpożarowe powinny być na naprawdę wysokim poziomie, aby oddymianie klatek schodowych w wypadku ewentualnego pożaru przebiegało naprawdę szybko.
Negocjuj cenę
Jeżeli już zdecydujesz się na kupno swojego mieszkania, wówczas niewątpliwie powinieneś negocjować z deweloperem cenę – systemy oddymiania.

Zazwyczaj pierwsza podana przez nich cena jest dość wysoka – jeżeli zatem odpowiednio zabierzesz się za negocjacje, wtedy bez wątpliwości uda Ci się mocno zbić początkową kwotę.

Leave a Reply

*