Prowadzisz sklep internetowy? Stwórz jego regulamin

W dzisiejszych realiach, całkiem duży odsetek naszych działalności przeniósł się do strefy Internetowej. Oglądamy filmy online, poznajemy kolejnych znajomych, pracujemy, relaksujemy się.

rusztowanie na placu budowy

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, znacznie więcej przedsiębiorców przenosi tam także własne interesy. Jeżeli jesteś personą, która ma swój sklep wirtualny, powinieneś orientować się jakie posiadasz prawa oraz obowiązki.
Pierwsza kwestią, o której warto pamiętać przy zakładaniu strony, to regulamin sklepu internetowego. Będziesz mógł tam zawrzeć wszystkie własne zastrzeżenia co do nadchodzącej współpracy z kupującymi. Lecz przy tworzeniu go, powinniśmy znać własne ograniczenia. Nie powinniśmy zapominać, że prawo IT jest niżej od tego państwowego, między innymi konsumenckiego . Toteż nie możemy zamieszczać w regulaminie paragrafów kłócących się z prawem. Przykładowo, nie możemy zabierać możliwości do zwrotu nabytego towaru klientom, gdyż polskie prawo (przejdź do strony) posiada na ten temat przejrzyste poglądy. Regulamin sklepu internetowego raczej musi odnosić się do aspektów, na które mamy autentyczny wpływ. Możemy zamieścić tam informację dotyczącą szacunkowych terminów dostawy, warunków reklamacyjnych, promocji.

Spodobały Ci się dane zawarte w tym artykule? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://www.czystal.wroclaw.pl/) możesz przenieść się do bardziej precyzyjnych danych, które ukryte są w linku pod spodem.

Pomimo, że sporo osób nie czyta regulaminów, nie daje nam to pozwolenia do wykorzystywania tego faktu przeciwko naszym klientom. Gdyż mogą się wtedy do nas zniechęcić, a nie ma nic bardziej złego dla początkującego przedsiębiorcy, niż niepochlebny PR. Czytaj więcej i dowiedz się wszystkiego na temat umowy NDA : dobry post.

Dziecko w pieluszce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Prawo IT to zlepek paragrafów z poszczególnych kodeksów, które dotyczą strefy internetowej.

Jeżeli prowadzimy sklep online, w umieszczonym na witrynie regulaminie, nie możesz naginać obowiązującego prawa, jest to mocno niedopuszczalne. Dlatego jeżeli nie jesteśmy biegli w temacie, możemy zlecić stworzenie regulaminu prawnikowi.

Leave a Reply

*