Prowadzisz firmę? Przekonaj się jak oświetlenie LED dla przemysłu jest w stanie zmniejszyć wydatki związane z oświetleniem pomieszczeń

Jeśli prowadzisz swój biznes z pewnością zależy Ci na ograniczeniu niepotrzebnych wydatków. Zobacz, co możesz uczynić, aby rachunki za prąd nie były tak duże. Kiedyś technologia LED była stosowana przede wszystkim w oświetleniu domowym. W dzisiejszych czasach oświetlenie LED cieszy się ogromną sympatią wśród przedsiębiorców czy właścicieli sporych firm. Dlaczego?

Oświetlenie przemysłowe i uliczne LED

oświetlenie

Autor: Grand Parc – Bordeaux, France
Źródło: http://www.flickr.com
Powodem wzrastającej popularności takiego typu oświetlenia jest… ogromna oszczędność. Jeżeli w swoim biurze albo hali produkcyjnej, bądź fabryce zamontujesz oświetlenie przemysłowe LED, już po kilku miesiącach, Twa inwestycja się zwróci. Niektórzy twierdzą, że po zmianie oświetlenia, w niedługim czasie odnotowali aż kilkukrotny zwrot z uprzedniej inwestycji. Z jakiego jeszcze powodu radzimy zainstalować oświetlenie LED? Dlatego, że żarówki LED mają sporą żywotność. Mogą sprawnie działać nawet przez kilka lat! Zatem masz pewność, iż jeżeli wybierzesz oświetlenie przemysłowe (arapneumatik.pl/k-30-przygotowanie-sprezonego-powietrza-zespoly-parker-origa) LED, nie będziesz musiał go notorycznie wymieniać.

Oświetlenie przemysłowe LED nie jest tylko używane w pomieszczeniach zamkniętych.

oświetlenie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kolejnym plusem oświetlenia LED jest jego powszechne zastosowanie. Oświetlenie przemysłowe Led doskonale sprawdza się nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale również na terenach otwartych: w parkach, ogródkach, na zieleńcach, w lampach oświetlających miejskie ulice – W takim przypadku producenci zapewniają żarówki i oprawy, które mają dużą moc i emitują intensywne światło o rozległym zasięgu. Czym cechuje się oświetlenie przemysłowe i uliczne LED? Tym, iż w żarówkach w tej wersji produktów, diody LED są bardzo gęsto rozmieszczone i pochodzą od sprawdzonych producentów.

Oświetlenie przemysłowe (szerzej na stronie http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/klapy-oddymiaj%C4%85ce/) i uliczne LED – kilka wersji

Producenci proponują różne rodzaje produktów w zakresie oświetlenia przemysłowego i ulicznego LED. Jeżeli poszukujesz konkretnego produktu, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na typ gwintu żarówki, tak by pasował do mocowania lampy ulicznej lub przemysłowej. Niezwykle ważną kwestią jest także siła żarówki. Musisz mieć świadomość, że różne rodzaje żarówek, posiadają odmienną moc. Producenci oferują nam żarówki o mocy kilkunastu watów, jednak w sklepie znajdziesz również żarówki o mocy 100 i więcej wat! Na co jeszcze należy zwrócić szczególną wyjątkową uwagę w trakcie wyboru oświetlenia? Przed ostatecznym wyborem sprecyzuj jego przeznaczenie. Dlaczego? Musisz wiedzieć, że każdy rodzaj żarówki ma odmienne rozmieszczenie diod, a zatem kąt padania światła w każdej z tych żarówek będzie odmienny. Jeżeli zależy Ci na skupionym i intensywnym świetle, zdecyduj się żarówki o wąskim kącie padania. W dużych halach idealnie sprawdzą się żarówki LED, które mają usytuowane diody na całej powierzchni i dają światło o kącie 360 stopni.

Leave a Reply

*