Propozycje zaserwowania owocowego deseru wykonanego na bazie egzotycznego owocu – kumkwat

Koktajle witaminowe cieszą się sporym uznaniem nie jedynie wśród pań, które troszczą się o linię i chcą jak najdłużej zachować wyjątkowy i promienny wygląd. Panowie coraz częściej sięgają po witaminowe bomby, które zachowają ich witalność do późnej starości. Tak więc kumkwat, bogaty w witaminę C i prowitaminę A, stanowi zwykle bazę owocowych koktajli. Niepowtarzalny smak kumkwatu znajduje coraz większą liczbę fanów też wśród Polaków. Warto łączyć w sobie najbardziej niezbędne składniki odżywcze na co dzień.

Kumkwat – skąd pochodzi i do czego się przydaje

kumquat

Autor: John Athayde
Źródło: http://www.flickr.com

Profesjonalni pasjonaci gotowania oraz robienia zróżnicowanych pod względem zawartych witamin koktajli oraz deserów polecają nierzadko również jak najlepsze sposoby ich podawania. Wyjątkowe potrawy wykonywane na podstawie owocu egzotycznego, takiego jak kumkwat, szerzone są na coraz większą skalę. Nasza kuchnia nie musi być nudna, o co troszczą się producenci. Owoc określany także nierzadko mianem chińskiej pomarańczy doczekał się niemałego grona zwolenników też w naszym kraju. Więcej tu: pyszne koktajle owocowe.

Wykonujemy potrawę deserową dla przyjaciół

Owoc taki jak kumkwat nie jest obecnie szczególnie znany w Polsce. Uprawiany jest tak w Chinach, jak i w Ameryce. Najczęściej spotykany gatunek występuje również w Grecji oraz na Dalekim Wschodzie. Od pewnego czasu pojawia się również (idź tutaj) u nas. Trafiając do większej grupy docelowej, producent makaronów stara się wciąż wprowadzać na krajowy rynek egzotyczne innowacje, wśród których aktualnie prym wiedzie właśnie chińska pomarańcza.

kumquat

Autor: Andrea Pokrzywinski
Źródło: http://www.flickr.com

Sok z kumkwatu bombą witaminową

Popularny w Chinach już od XII wieku kumkwat pojawił się w Europie dopiero w wieku XIX, za sprawą Roberta Fortune’a. Przywiózł on wtedy ze swojej dalekowschodniej wyprawy ten specjalny rodzaj owocu. Do dzisiaj znanych jest dużo propozycji łączenia kumkwatu z innymi owocami, także naszymi rodzimymi, w różnego rodzaju mieszanki oraz koktajle. Więcej wskazówek o gotowaniu: . Drzewko kumkwatu cechuje się i równocześnie wyróżnia od pomarańczy lekko mniejszymi owocami, jednak smak ma podobny.

Leave a Reply

*