Promienniki ultrafioletu

Promienniki podczerwieni do przeróżnych przeznaczeń wykonywane są w formie żarówek, części metalowych i ceramicznych, a współcześnie jako panele ogrzewające do nagrzewania wnętrz o różnych wymiarach i mocach.

Każdy promiennik ciepła montuje się z kilku elementów, jakie są zebrane w całość szybą, lub stosownie dużą ramką. Poza tym, producent na szkle jest w stanie ulokować krajobraz, zdjęcie rodzinne i wszystko, co sobie tylko zażyczymy.

Zaabsorbował Cię opisywany materiał? Jeżeli tak, to użyj linku (https://tuchoinki.pl/oferta-choinki/swierk-srebrny/), by przeczytać większą ilość tego typu wiadomości. Bez wahania kliknij więc tutaj!

Zawieszony w głównym punkcie, jest nie tylko modułem grzewczym, ale również doskonałą ozdobą pomieszczenia.

Standardowe grzejniki ogrzewają powietrze w zasadzie poprzez konwekcję, a więc wprawiając powietrze w ruch. Promiennik podczerwieni działa inaczej, zgodnie z nazwą, poprzez promieniowanie, czyli w taki sposób jak grzeje słońce. Ciepło jest słane w kształcie promieniowania podczerwonego, a do tego powietrze nie jest pożądane. Bezpośrednio nagrzewane są mury, meble i mieszkańcy.
W przeciwieństwie do grzania grzejnikowego, promienniki elektryczne nie ogrzewają całej zawartości obiektu, lecz jedynie to, na co się je wyceluje. Pomija się w ów sposób ogrzewanie powietrza, czy murów.
Promienniki podczerwieni, to rewolucyjna krótkofalowa technika, która zapewnia błyskawiczny komfort cieplny, niebawem po załączeniu urządzenia. Instalacje grzewcze wyekwipowane w lampy podczerwieni, dopuszczają na określenie danych stref, również powierzchni w których poczucie ciepła powinno być kilkukrotnie wyższe niż w pozostałej części pomieszczenia.

zjeżdżalnia

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk s.j.
Promienniki ciepła mają zamontowane żarniki wypełnione włóknem wolframowym nagrzanym do temperatury 2000°. Dzięki temu, mają szansę powiększyć wrażenie ciepła, dostrzegalne dla człowieka, także przedmiotów go otaczających w miejscach słabo izolowanych, obfitych wielkościach jak i na przestrzeni otwartej.

Najnowocześniejsze promienniki podczerwieni, umożliwiają tanie ogrzewanie, bez straty ciepła uchodzącego w górę pomieszczenia.
Grzanie podczerwienią hal, może pozwolić na znaczne oszczędności w kosztach eksploatacyjnych.

Czy zaciekawił Cię artykuł? Tak? To śpieszymy z wiadomością, że przygotowaliśmy dla Ciebie darmowy dostęp do następnych postów pod poniższym linkiem.

Promienniki ciepła, to optymalny system grzewczy na skalę XXI wieku.

Leave a Reply

*