Promienniki elektryczne innowacją w świecie ogrzewania pomieszczeń. Nim je zakupisz zapoznaj ich konstrukcję

Metod nagrzewania mieszkania czy innych pomieszczeń jest kilka. Niedawno modne stały się promienniki elektryczne. Jest to nowa metoda, dopiero wchodząca na polski rynek. To grzejnik, jaki przemienia energię elektryczną na ciepło dzięki promieniowaniu podczerwieni.

promienniki podczerwieni

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA
Stanowi bardzo dobry nośnik ciepła. Złożony jest z punktu grzewczego, sterownika, podstawy, ekranu odbijającego promienie, hartowanej szyby oraz ramy.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł umieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej (http://www.chryzantemy.pl/cennik/) w tym miejscu, przeczytasz tam dodatkowe informacje.

Producenci uwzględniają na głównym panelu przeróżne ornamenty oraz formy. Należy wspomnieć, że promienniki ogrzewają ściany, meble, a nie samo powietrze. Rozgrzewają się również do bardzo wysokiej temperatury, dlatego zanim je umieścimy w pomieszczeniu trzeba pomyśleć o otaczających to urządzenie obiektach. Ten typ ogrzewania sprawdzi się w punktach, gdzie rzadko spędzamy czas, np. w łazienkach.

Montaż grzejników jest prosty, wystarczy przygotować otwory w ścianie i zawiesić kołki rozporowe oraz śruby i powiesić panel. Promiennik musi być ustawiony na daną temperaturę w określonym pomieszczeniu. Samo zapotrzebowanie energii jest nieduże, natomiast patrząc pod kątem gospodarczym dom powinien być izolowany ponieważ to warunek oszczędności energetycznej. Wymieniony aspekt finansowy jest oczywisty. Włączenie promiennika na piętnaście minut w ciągu godziny sprawia, że bardzo prędko odczuwalne jest przyjemne ciepło. Energia jest pobierana tylko w czasie ogrzewania, ponieważ te kilka chwil starcza, aby nagrzać wnętrze. Niektóre urządzenia mają promienniki podczerwieni zdalnie sterowane, co jest praktyczne podczas codziennego używania.
Przykładem taniego ogrzewania są oczywiście między innymi domy drewniane. Drewno bardzo szybko ogrzewa się i utrzymuje ciepłotę pod warunkiem właściwej izolacji domu. Takie rozwiązanie gwarantuje oszczędność w ogrzewaniu – w rachunkach za energię.

Jeśli tego rodzaju tematyka jest dla Ciebie ważna, to śmiało zerknij na serwis (http://panko.pl/), który na pewno również przykuje Twój wzrok!

Urządzenia takie można instalować również na parkietach, jak również powierzchniowo lub mobilnie. Podłogowe ogrzewanie wymusza zakup specjalnych mat nagrzewczych.

Należy położyć folię na podczerwień pomiędzy matą wyciszającą a paroizolacją i zapewnić dostęp do prądu. Na zakończenie układa się warstwę zewnętrzną. W ten sposób nagrzana podłoga i ściany oddają szybko ciepło w pomieszczeniu i po zamontowaniu natychmiast są gotowe do użytkowania.

Leave a Reply

*