Projektant dedykowanych układów sterowania

technika próżniowa, arapneumatik

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak automatyzacja wpłynęła na nasze życie? Dużo osób pamięta jeszcze czasy manufaktury, gdzie wszystkie prace wykonywało się ręcznie. Te czasy dawno minęły i obecnie produkty wytwarzane ręcznie uważane są za luksus. Dużo prac manualnych jakie kiedyś wykonywali ludzie dziś wykonują zaprogramowane maszyny. Bez automatyki wyprodukowanie większości dzisiejszych produktów byłoby niemożliwe, a te które można by wykonać ręcznie byłyby dostępne dla niewielu. Jednym z najważniejszych zagadnień automatyki jest pneumatyka. Dla wielu z nas jednak zagadnienia pneumatyki i automatyki to czarna magia. Powinno się więc poradzić się u eksperta. Jedną z wielu firm zajmujących się automatyką w Polsce jest firma ARA Pneumatik.

ARA Pneumatik z siedzibą we Wrocławiu jest dostawcą zarówno komponentów jak również kompletnych rozwiązań systemowych. Od ponad 15 lat spełnia oczekiwania kontrahentów nie tylko z Wrocławia ale również z całego kraju. Oprócz dystrybucji przedsiębiorstwo oferuje profesjonalną obsługę i doradztwo techniczne. Pracownicy nie tylko zaprojektują system ale również (tu) nauczą obsługi jego odbiorców i zapewnią jego serwis. Firma ma dobrze wyposażony magazyn części zamiennych, co umożliwia szybką reakcję w momencie awarii. Jednym z wielu producentów, których sprzęt oferuje firma jest legris.

arapneumatik, siłowniki

Dzięki stosowanemu w ARA Pneumatik Systemowi Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 kontrahenci mają gwarancję obsługi na najwyższym poziomie. Pracownicy firmy to tylko specjaliści, którzy zawsze najlepiej jak potrafią doradzą w wyborze optymalnych rozwiązań, w pełni dostosowanych do oczekiwań. Jedną ze specjalności firmy jest projektowanie dedykowanych układów sterowania dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Na podstawie projektu pracownicy wykonają gotowe szafy sterownicze, obwodyzasilające i sterujące, oraz zamontują i uruchomią produkt na obiekcie klienta. Przy projektowaniu używane jest tylko profesjonalne oprogramowanie np. produkty firmy Origa. Tak stworzony projekt zapewnia otrzymanie najlepszych możliwych parametrów roboczych.

ARA Pneumatik zajmuje się również szkoleniami przedstawicieli przemysłu z zakresu doboru, obsługi oraz konserwacji sprzętu. Firma prowadzi zajęcia dla inżynierów, projektantów oraz działów utrzymania ruchu. Zajęcia ukierunkowane są na praktyczne aspekty wykorzystania sprężonego powietrza w przemyśle. Na życzenie klienta, kurs może zakończyć się egzaminem, po którym uczestnik dostaje certyfikat. Przykładowy katalog produktów:

Jeśli dalej wahacie się czy ARA Pneumatik spełni Wasze oczekiwania to wejdźcie koniecznie na stronę i dowiedzcie się więcej! armatura (arapneumatik.pl/k-135-armatura-gwintowana-pneumatyczna)

Leave a Reply

*