Profesjonalne pompy próżniowe w zaopatrzeniu laboratoryjnym

Laboratorium to miejsce, które niewątpliwie musi być urządzone w fachowy sprzęt laboratoryjny, który umożliwi bezproblemowe i drobiazgowe wykonanie różnych badań i uzyskanie dokładnych rezultatów. W laboratorium zdołamy odnaleźć naprawdę rozliczne wyposażenie, od typowych fiolek czy też próbówek po pompy próżniowe.

Laboratorium

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
PompaPompa – więcej – próżniowa to urządzenie wykorzystywane do usuwania gazów w zamkniętej przestrzeni. Pompy próżniowe zdołamy podzielić ze względu na rodzaj ich działania, wśród różnorodnych typów pomp próżniowych odróżniamy więc pompy strumieniowe, objętościowe, pompy molekularne lub jonowe, mało tego wyróżnia się także pompy jonowo magnetyczne oraz jonowo sorpcyjne. Pompy cechują się wieloma niezwykle ważnymi parametrami, wśród tych najważniejszych możemy odnaleźć ich wydajność, prędkość pompowania oraz także ciśnienie końcowe. Bardzo ważnym parametrem w pompach próżniowych jest także optymalne ciśnienie, jakie zdoła być na jej wylocie, dlatego pompy zdołamy też podzielić na pompy, które potrzebują pozyskania próżni wstępnej oraz także na pompy, które mogą pracować przy ciśnieniu atmosferycznym.

wyposażenie labolatrium

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Pompy próżniowe możemy także sklasyfikować ze względu na ich metodę funkcjonowania.

Niezmiernie nam przyjemnie, że ten artykuł wywarł na Tobie przyjemne wrażenie. Pragniemy namówić Cię do kolejnej strony – tam można zobaczyć tam (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/) świeże fakty.

Wyróżniamy niezwykle dużo różnorodnych pomp próżniowych, takich jak pompy obrotowe, pośród których znajdują się między innymi pompy suwakowe czy molekularne; pompy z medium porywającym, takie jak na przykład pompy dyfuzyjne bądź strumieniowe; mało tego na rynku znajdują się również pompy pułapkowe (jonowe, sublimacyjne itp.) oraz pompy kondensacyjne – . Indywidualne modele pomp zdołają pracować w określonych próżniach, na przykład pompy dyfuzyjne rtęciowe i olejowe mogą pracować w próżni bardzo wysokiej i wysokiej, zaś w próżni średniej i małej możemy użyć na przykład pomp rotacyjnych jednostopniowych czy także pomp absorpcyjnych. Kupując pompy próżniowe do laboratorium na pewno pożądane byłoby wybierać jedynie markowe oraz oryginalne pompy, jakie idealnie sprawdzą się w swojej roli.

Leave a Reply

*