Problemy z pęcherzem, zaparcia – kiedy konieczna jest pomoc medyczna?

Nierzadko jest tak, iż towarzyszą nam jakieś kłopoty ze zdrowiem, o których mamy opory wspomnieć nawet lekarzowi. Przez to próbujemy zażegnać je domowymi sposobami, które mogą, ale nie muszą pomóc. Co robić w takiej sytuacji i kiedy jednak bezwzględnie musimy skorzystać z pomocy lekarza?

Produkty z błonnikiem

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse
Zaparcia – jak sobie z nimi radzić?

Jednym z najpowszechniejszych kłopotów zdrowotnych, z jakimi boryka się znaczna część społeczeństwa, są zaparcia. Zazwyczaj wystarczy korekta codziennej diety oraz zwiększenie w pożywieniu ilości błonnika, który usprawnia przemianę materii. W takiej sytuacji wizyta u lekarza nie jest wymagana, niestety, czasem zdarza się, iż długotrwałe problemy z załatwianiem potrzeb fizjologicznych mają swoje źródło w jakimś groźniejszym schorzeniu. Jeżeli więc domowe sposoby oraz skorygowanie diety nie przynoszą efektów, a co więcej problem intensyfikuje się, dobrze jest skonsultować to ze specjalistą. Inną popularną przypadłością są rozmaite problemy z drogami moczowymi.

Nie zwlekaj, a jeżeli zainteresował Cię opisywany temat, to odsyłam do źródła (https://medimix.pl/wzierniki). W tym miejscu znajdziesz interesujące zagadnienia.

Ten problem najczęściej dotyka kobiety, gdyż zwykle związany jest z infekcją intymną. Zapalenie pęcherza jest szczególnie naprzykrzające się i utrudnia normalne funkcjonowanie, a zarówno ono, jak i pozostałe schorzenia układu moczowego, nieleczone, mogą doprowadzić do sporych powikłań zdrowotnych.

Jak leczyć zakażenie dróg moczowych?
Kiedy bezwzględnie należy zgłosić się do lekarza? Zaobserwowanie krwi w moczu lub kale jest wskaźnikiem, że z organizmem dzieje się coś niedobrego i że nasze zdrowie jest wyraźnie nadwątlone. Jeżeli zauważymy krew podczas wypróżniania się, nie czekajmy z wizytą w ośrodku medycznym.

Często o sprawach, które nam się podobają dowiadujemy się na bazie opinii. Może tak będzie w tym przypadku, ponieważ zapraszam do lektury zbliżonego artykułu.

Inne symptomy, które wskazują na konieczność zaniechania domowych metod leczenia, to gwałtowny i przeszywający ból, utrzymujący się przez dłuższy czas, gorączka, drgawki, objawy dodatkowe, takie jak wymioty, obfite pocenie się, utrata świadomości. Nawet, jeżeli groźne objawy nie pojawią się, należy udać się po pomoc medyczną, jeśli zaparcia trwają od paru dni, bowiem może dojść do nieżytu jelit. Problemy z drogami moczowymi można zażegnać lub zminimalizować ryzyko ich pojawienia się, przyjmując suplementację, wzbogaconą o wyciąg z żurawiny. Jeżeli już dopadnie nas dokuczliwe zapalenie pęcherza, trzeba pić sporo wody, najlepiej z odrobiną soku z cytryny oraz unikać cukru. Po 2-3 dobach problem powinien zniknąć. Jeśli jednak tak się nie stanie, prawdopodobnie konieczne będzie leczenie antybiotykiem.Gdzie sięgać po widzę?

Leave a Reply

*