Prędkie a także efektywne zabezpieczenie ładunku

Wyroby umieszczone na paletach wymagają należytego zabezpieczenia – mechanicznego, a także osłony przed wilgotnością.
Chroniąc paletę folią, należy zatroszczyć się o jej należyte rozciągnięcie oraz brak naderwań.

fotogram - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
W halach wytwórczych i magazynach zazwyczaj użytkuje się współcześnie polietylenową folię stretch – najtańszą i najbardziej efektywną z dostępnych na rynku alternatyw. Folie te charakteryzuje wysoka elastyczność, mała przepuszczalność pary wodnej i duża odporność na niewysokie temperatury, kwasy oraz zasady. Zastosowanie współczesnych rozwiązań do palet, mam tu na myśli specjalistyczne owijarki do palet, znamiennie udoskonaliło proces foliowania.
Dostępne w ofertach sklepów owijarki do palet poświęcane są w szczególności ośrodkom dystrybucyjnym, w których wymagana będzie skuteczna i prędka paletyzacja produktów. Owijarki te służą do mechanicznego owijania palet folią w cyklu automatycznym bądź półautomatycznym. Owijarki do palet nie jedynie znacząco skracają czas foliowania. Zwiększony nawet po trzykroć rozciąg folii są to duże oszczędności .

Nie zastanawiaj się – w poszukiwaniu interesującego Cię tekstu kontynuuj klikanie (http://www.dynamic-ht.com/) w nowe linki. Po jakimś czasie na pewno wyszukasz coś ciekawego.

Działanie owijarki szczędzi także czas załogi składu. Nabycie owijarki do palet godny polecenia jest szczególnie przedmiotom nastręczającym wysokiej wydajności foliowania. Automatyczną owijarkę najlepiej stosować w wypadku produktów o regularnym kształcie (ażeby umożliwić działanie fotokomórce).

Dostępne w handlu modele posiadają zdolność produkcyjna ok. 20-30 palet na jedną godzinę. Jeżeli chodzi o ładunek obsługiwany przez taką owijarkę, jego maksymalne parametry mogą posiadać 2100mm wielkości jak też 2000kg wagi.

Leave a Reply

*