Posiadanie lombardu jest rewelacyjnym pomysłem na własny interes

Lombardy to lukratywny biznes. Powie to każdy, kto jest jego właścicielem.
Kiedyś zarządzanie lombardem było dosyć łatwe. Jakiś czas temu przepisy się zmieniły.

elektroniczny papieros

Autor: Lindsay Fox
Źródło: http://www.flickr.com

Od 2016 roku wszystkie pożyczki dawane pod zastaw traktowane są przez państwo jako działalność banków. Zatem każdy lombard w dzisiejszych czasach jest zobligowany przemianować się w spółkę, która będzie miała dość duży minimalny kapitał zakładowy. To zwykle utrudnia zadanie nowym, którzy dopiero co chcieliby wejść w ten sektor. Jednak mimo początkowych wyzwań, tego typu biznes daje fantastyczne zyski. Powinniśmy pamiętać, że w lombardzie powinny panować uczciwe zasady. Na każdą pozostawioną pod zastaw rzecz, musimy przygotować umowę. W lombardach ludzie najczęściej zastawiają smartfony, GPS-y, ale też złoto. Jest tego rzecz jasna znacznie więcej. Ważny wydaje się być też wybór lokalizacji. Zwykle sporym wzięciem cieszą się takie miejsca jak dla przykładu ulice wokół dworca kolejowego. Trzeba wybierać taką dzielnicę, w której żyje sporo niezbyt zamożnych ludzi. Istotne jest także to, by nasi pracownicy przeszli kurs rzeczoznawcy.

Opisywana tu kwestia jest według Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu opakowania kartonowe, który opisuje podobne tematy.

Wówczas nikt nie będzie mógł ich oszukać i wcisnąć bezwartościową rzecz. Dzięki temu ograniczymy straty do minimum. Prawda, taki kurs jest płatny, ale będzie to dobra inwestycja w pracownika oraz jego rozwój.

Nie zapominajmy, że prowadzenie lombardu nie jest tak łatwe, jak mogłoby się zdawać. Oprócz tego musimy uczciwie zarządzać biznesem, żeby nie wplątać się w jakieś bezsensowne tarapaty.

Leave a Reply

*