Poprawa na rynku pracy w Grudziądzu?

Miasto Grudziądz i powiat grudziądzki należy do obszarów Polski, w których występuje najwyższy wskaźnik bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim. Od momentu w którym kilkanaście lat temu upadły przynoszące zyski dla miasta i okolic zakłady, poziom bezrobocia jest wysoki.

Mimo że zamiast nich powstają sieci sklepów spożywczo-przemysłowych lub restauracje, to nie jest to przemysł (witryna w tym temacie), który jest w stanie zagwarantować posadę kilku tysiącom mieszkańców. Jednak można odważyć się powiedzieć o niewielkiej zmianie na lepsze rynku pracy, ponieważ stosunkowo niedawno utworzyło się na obszarze Grudziądza sporo interesujących zakładów. (Dla Ciebie oferty pracy opiekun medyczny)

praca

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Kosmetyczne centrum dystrybucyjne w którym etaty znaleźli przeważnie magazynierzy, ale też pracownicy administracji i kadr oraz informatycy), galeria handlowa – a w niej zlokalizowanych 70 wszelakich placówek handlowych i usługowych, czy powszechnie znane sieci sklepów spożywczo-przemysłowych, które nieustannie poszukują nowych pracowników. Grudziądz to także branże motoryzacyjne – własne działalności, np. warsztaty samochodowe, które nie mogą uskarżać się na nieobecność klientów.

Stale w Grudziądzu poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi oraz osoby związane z opieką ludzi starszych czy ochroną zdrowia.Zawody te cały czas cieszą się popularnością i zapowiada się, iż stan ten będzie się utrzymywał. Urząd miasta stale poszukuje nowych rozwiązań w walce z bezrobociem, np. wychodząc z wnioskiem unijnego projektu przeznaczonego do osób, które ukończyły 50.polecane podziemny sprzęt górniczy podziemny sprzęt górniczyrok życia oraz realizując szkolenia czy kursy.
Aby pomóc losowi, zalecane jest „wzięcie spraw we własne ręce”. Przydatny okaże się internet.

praca

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydujmy się więc, aby przeznaczyć trochę czasu na znalezienie ofert na mieszczących się w sieci portalach poświęconych pracy. Nie obawiajmy się nowych dziedzin, bo być może zawód z którym nie wiązaliśmy przyszłości okaże się atrakcyjny zarówno po względem ekonomicznym jak i własnych wymagań. Wystarczy wpisać w sieci frazę: oferty pracy Grudziądz, a być może los się do nas uśmiechnie i odnajdziemy swego przyszłego pracodawcę.
Za chwilę nadejdzie wiosna, a z wiosną prace sezonowe i perspektywy na niższy poziom bezrobocia…

Leave a Reply

*