Pomieszczenie w stylu industrialnym – rady i wskazówki, jak je urządzić

Styl industrialny to trend, który w ostatnich czasach rządzi w nowoczesnym budownictwie. Powstaje coraz więcej mieszkań czy domów wykorzystujących taki wystrój, a nawet coraz więcej lokali jest specjalnie adaptowanych tak, by wyglądać industrialnie. Jak wprowadzić nieco industrialnego wyglądu do naszego domu?

Czym cechuje się styl industrialny?

meble

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Wykreowany w połowie XX wieku w Stanach styl industrialny to w głównej mierze zwykły beton (hiperłącze), metal o matowym połysku oraz szkło – zatem jasnym jest, że dopasuje się on niemalże do każdego pomieszczenia. Naturalny dla tego stylu minimalizm z pewnością nigdy nie przestanie być modny – zobacz więcej: . Lofty czy mieszkania w tym stylu odznaczają się zazwyczaj również wielką przestrzenią, która posiada duże możliwości aranżacyjne. Trzeba powiedzieć o tym, że industrialny styl nie lubi przesady i przepychu – za duża ilość mebli czy elementów dekoracyjnych może go po prostu przytłumić, niszcząc jego efekt. Jeśli jednak wybierzemy właściwie stylizowane meble loft uzyska wyjątkowy charakter, który będzie bez wątpienia przykuwać wzrok. Sprawdź tu: MebleOneDesign – designerskie meble biurowe.

Jak wkomponować meble industrialne w kompozycję pomieszczenia?

Meble industrialne charakteryzują się przede wszystkim uniwersalizmem i użytkowym charakterem. Są one zazwyczaj stylizowane w taki sposób, by wyglądały na sprzęty, które dawniej służyły robotnikom z fabryk czy warsztatów. Wykorzystując meble industrialne mamy możliwość nadać naszemu wnętrzu zarówno minimalistyczny, jak i bardziej ekskluzywny wyraz – wszystko jest uzależnione od zastosowanych dodatków aranżacyjnych i dekoracyjnych. Należy koniecznie pamiętać, by uważać z ilością wykorzystywanych ozdób. Jeżeli użyjemy zbyt dużo ozdób lub zbyt masywne meble loft stanie się przytłoczony i będzie po prostu wyglądał na składzik pełen starych mebli, z umiejscowieniem bez rozsądnego planu.
Ustawienie mebli industrialnych w pomieszczeniu również także stanowi ważną kwestię. Powinny być one ustawione w miarę możliwości przy ścianach, pozostawiając na środku jak najwięcej pustej przestrzeni. Dzięki temu optycznie powiększymy pomieszczenie i nadamy mu wygląd jak z dawnych lat. Źródło: Rekoforma.

Leave a Reply

*