Polskie chryzantemy.

Pełne uroku kwiaty, jakim są bezspornie chryzantemy nam kojarzą się w szczególności z jesienią a także świętem zmarłych. Jednak chryzantemy to ogromna rodzina roślin. Ich popularność jest tak wielka, że bez żadnych problemów możemy je znaleźć w każdej kwiaciarni. W naszym kraju na chryzantemy mówimy także złocienie. Warto znać tę zastępczą nazwę, która może wprowadzić nas czasem w błąd, jeśli nie znamy tego zwrotu.

Chryzantemy

Autor: liz west
Źródło: http://www.flickr.com
Ponieważ kwiaty te cieszą się olbrzymim zainteresowaniem uprawa (tanie nasiona marihuany) chryzantem ma swe pełne uzasadnienie. Można na tym interesie dużo zyskać, jeżeli sprzedaje się kwiaty najwyższej jakości. Trafiają one nie tylko na groby, ale też do naszych domów. Te kwiaty cechują się tym, że stają się doskonałe do upiększenia domu, z racji oryginalnej formy, którą posiadają. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że po okresie przekwitania nadają się już tylko do wyrzucenia.

Co prawda uprawa (oferta) chryzantem nie jest tak banalną, rzeczą jak to wygląda w przypadku innych kwiatów. Są to kwiaty, które są bardzo wrażliwe na ujemne temperatury, które jak wiemy w naszym kraju trafiają się dość często. Z racji tego nie nadają się do uprawy typowo gruntowej, która w Polsce jest szalenie popularna. Tylko wybiórcze rodzaje dają takie możliwości. Podsumowując jeżeli klimat jest sprzyjający, chryzantemy bezproblemowo uprawia się na tzw. glebach żyznych, próchnicznych jak również tych, które posiadają dość duży zasób składników pokarmowych. Jeśli posiadamy ciężką glebę nie możemy hodować tychże kwiatów, gdyż istnieje wówczas znacznie większe prawdopodobieństwo omarznięcia rośliny. Identycznie jak to jest w przypadku niemalże każdych kwiatów, chryzantema lepiej uprawia się tam, gdzie mamy do czynienia z dużym działaniem światła.

Chryzantemy doniczkowe

Autor: Verity Cridland
Źródło: http://www.flickr.com

Uprawa chryzantem nie jest tak prosta także z innego aspektów. Chryzantemy potrzebują bardzo regularnego nawożenia, dokonywanego nawet 2 razy w miesiącu. Najlepszym kompostem, który możemy użyć, jest nawóz w postaci ciekłego preparatu. On wydaje się być najskuteczniejszy ze wszystkich. Wówczas to chryzantema wielkokwiatowa będzie wyhodowana z utrzymaniem wszystkich zasad. Efekty będą dostrzegalne w jej szczególnej urodzie.

Jeśli potrzebujesz chryzantem wejdź na: Pychyński

Leave a Reply

*