Pojazd perfekcyjny, czyli jak usunąć zadrapania

Zarysowanie lakieru auta może przytrafić się każdemu, nawet najbardziej wytrawnemu i uważającemu kierowcy. Rysa na pojeździe może być skutkiem nie tylko naszej krótkiej nieuwagi, ale także chuligańskiego wybryku. Bez względu przyczyny zarysowania każdy właściciel auta pragnie ten defekt usunąć. Jak to wykonać najbardziej skutecznie?

Auto

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie rys z samochodu zależy od jej głębokości. Wśród kosmetyków samochodowych są specjalne produkty, które umożliwiają usuwanie rys z samochodu bez względu na ich głębokość. Wśród tych produktów znajdują się między innymi pasty, które pozwalają usunąć nawet pokaźnych rys na lakierze pojazdu. Pasty te mogą być stosowane do usuwania rys powstałych na starych oraz nowych modelach samochodów – . Regeneracja uszkodzeń , które powstały na lakierze jest z pomocą tych past szybka oraz bardzo efektywna. Dzięki tym produktom możliwa jest regeneracja karoserii pokrytych lakierem metalicznym, perłowym i wodnym. Produkt nakłada się na karoserię przy pomocy bawełnianej ściereczki lub delikatnej gąbki.
Rysy na aucie można usunąć również preparatami, które mają postać mazaka. Są one równie skuteczne, jak pasty. Kosmetyki te pozwalają na usuwanie płytkich oraz głębokich rys samodzielnie. Jeśli nie chcemy rys usuwać samodzielnie, to jedynym wyjściem jest odprowadzenie pojazdu do warsztatu lakierniczego – Renowacja porysowanego lakieru u fachowca nie zawsze skończy się nałożeniem świeżej warstwy lakieru. Na ogół stosowanym sposobem usuwania zarysowań z karoserii auta u fachowca jest polerowanie.

Wejdź na naszą witrynę i czytaj także (http://www.lpsp.pl/wozki-sprzetowe/) następne zajmujące informacje na ów temat. W przypadku jakichkolwiek zapytań z przyjemnością rozwiążemy wszystkie Twoje zastrzeżenia.

Zabieg polerowania powoduje, że lakier (więcej o: powłoka ceramiczna na lakier) na karoserii nabiera identycznego wyglądu, jak przed powstaniem zadrapań. Jeśli zarysowanie jest naprawdę głębokie, czyli dochodzi aż do warstwy podkładu, nie pozostaje nam nic innego, jak nałożenie nowej warstwy lakieru.Pojawiania się rys na pojeździe nie da się uniknąć. Do pojawiania się niektórych przyczyniamy się sami, w niewłaściwy sposób czyszcząc pojazd.

Rysy na pojeździe mogą powstać także podczas jazdy, kiedy spod kół samochodu wypadają drobne kamyczki. Zazwyczaj można je usunąć, polerując samochód, ale są i takie, których nie usunie nawet najlepszy preparat do polerowania. W takiej sytuacji wymagana będzie wizyta w salonie lakierniczym.

Leave a Reply

*