Podliczenie PIT za dwa tysiące szesnasty / dwa tysiące siedemnasty roczek – czyli, tradycja kontra nowoczesność

Przyszedł nowy rok i zastanawiasz się, w jaki sposób tym razem wypełnić PIT? Czy w sposób tradycyjny, czy w nowoczesny, a więc poprzez sieć internetową? W naszym napisanym dzisiaj felietonie po opowiadamy Tobie o obu metodach i sam zdecyduj, który wolisz!

łazienka hotelowa

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

pit 36 online

Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com
Każda osoba dorosła, która ma w posiadaniu Jakiekolwiek dochody, musi co roczku wypełniać rozliczenie roczne pit (zobacz wypełnij pit przez internet) pit 36 online. Może to uczynić w sposób tradycyjny, a więc pójść do urzędu skarbowego, albo wejść do nich na stronkę i pozyskać druk, który w następnej kolejności uzupełniamy, spoglądając na konkretne rubryczki. Uzupełnianie corocznego PIT-u dla wielu person to tak zwana „mordęga”, przez którą muszą przejść. Niestety wielu person w ogóle nie umie wypełniać PIT-ów we właściwy metodę. Stąd zaistniały osoby, które zajmują się specjalistycznie uzupełnianiem PIT-ów, starczy że do nich się udamy ze wszystkimi informacjami im potrzebnymi. Co oczywiste za tę rzecz zapłacimy. Po tym wszystkim jesteśmy zmuszeni znowu udać się do przeznaczonego urzędu skarbowego, stać wewnątrz kolejki oraz oddać wypełnione druczki.
Jeżeli chodzi o drugi sposób, a więc wypełnianie nowoczesne, to istnieje możliwość go podać na przykładzie pit 36 online rozlicz roczny pit. Uzupełnienie wewnątrz sieci deklaracji jest coraz popularniejsze i jak się może okazać bardziej przystępne dla laika.

W trakcie wypełnienia owej deklaracji, jesteśmy zmuszeni postępować ściśle według kroczków, wewnątrz których wszystko jest objaśnione w przystępny metodę i co bardziej ważne – program Sam wszyściutko oblicza, a co oczywiste, jest najmocniej denerwującym kroczkiem, albowiem wystarczy pomylić się o grosik, i już jest źle wypełniona deklaracja. Po skończeniu wpisywania wystarczy wysłać wspomniany PIT przez sieć i koniec!

Leave a Reply

*