Poczytaj o programach lojalnościowych

Fakt, iż pozyskanie przez firmę nowego odbiorcy jest, w wielu przypadkach, wielokrotnie droższe niż utrzymanie klienta już posiadanego, sprawia, że przedsiębiorstwa coraz większą uwagę zaczęły zwracać na narzędzia pomagające w utrzymaniu klientów. Wśród nich rosnącą popularnością charakteryzują się programy lojalnościowe, głównie dzięki swojej wysokiej skuteczności.

Dobrze zaprojektowany program lojalnościowy umożliwia z jednej strony zwiększyć lojalność klienta w stosunku do marki, z drugiej, zdobyć istotne dane, dzięki którym firma może obliczyć wartość danego klienta. Umożliwia to zidentyfikowanie klientów generujących satysfakcjonujący zysk i skupienie na nich swoich działań.

Platforma partnerska to narzędzie, którego zasięg oraz koszt uruchomienia i administrowania dopasowują się do przedsiębiorstwa, które z niego korzysta. Cecha ta sprawia, że program afiliacyjny program afiliacyjny jest dostępny zarówno dla większych przedsiębiorstw o bardzo szerokim zasięgu jak i dla średnich firm, działających na rynkach lokalnych. Liczne zalety programów afiliacyjnych w połączeniu z relatywnie małymi kosztami ich prowadzenia sprawiają, że coraz więcej firm podejmuje decyzję o ich wykorzystaniu.

Leave a Reply

*