Dlaczego grywamy w multimedialne gry?

Któż nie kocha co pewien czas grać w jakąś grę? Kiedyś rządziły gry takie jak chociażby klasy. Jednakże obecnie przede wszystkim są modne gry komputerowe. Z pewnością mają nieco wad, gracze nie zawsze pokazują odpowiedni dystans, lecz generalnie z grami jest tak samo jak z autami. A więc jeśli są poprawnie wykorzystywane, naprawdę nie ma żadnego kłopotu. No dobrze, ale niby dlaczego gry komputerowe są tak bardzo obecne w naszym życiu? Czym się objawia ich wielki fenomen? Pewnie chodzi głównie o to, że najzwyczajniej zapewniają doskonałą rozrywkę.

Przecież gry komputerowe, lecz także choćby gry konsolowe – Playstation 3, etc., potrafią efektywnie zabić nudę (szerzej: ). Jeżeli gracz narzeka na nudę, po załączeniu ulubionej gry wreszcie zapomina o tym mało interesującym stanie. Przecież absolutnie nikt nie lubi nudy… Jednak wcale nie jest powiedziane, że gierki są wyłącznie zabijaczem czasu. Prawda jest taka, że są w stanie także tak jakby rozwinąć nasze zdolności towarzyskie. Spotkania ze znajomymi – właśnie przy grach, to niemal zawsze bardzo dobra okazja na rozerwanie się. Chociaż oczywiście tak czy siak trzeba wiedzieć, że najbardziej znacząca jest zwykła rozmowa.

gra na przeglądarkę

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Gry są również świetne z tego powodu, iż najzwyczajniej w świecie niejako rozwijają umysł. Oczywiście można natrafić na sporo efektywniejszych metod na ulepszenie mózgu, ale prawda jest, że i tak lepsze gry, niż nic. Choć są różne gierki – są takie, które całkowicie nie dają efektów, ale na ten przykład Battlefield 4 (szerzej tutaj: ) to bardzo dobry przykład tej gry, która pod wszystkimi względami jest wspaniała.

Świat jest bardzo stresujący – a przecież jakoś do teraz nie obmyślono skuteczniejszego sposobu na walkę ze stresem, aniżeli świetna rozrywka. Prawda jest taka, że gierki sprawiają, iż nareszcie człowiek ma możliwość doskonale się odstresować. A więc: jeżeli człowiek umie zachować odpowiedni umiar, w żadnym razie nie przesadza z gierkami, wie, iż za długie granie nie jest wskazane, bez cienia wątpliwości da sobie radę z życiem. W takim razie zapewne nie pozostaje nic innego, jak po prostu usiąść sobie i załączyć jakąś gierkę.

Leave a Reply

*