Najlepsze opony zimowe

Każdy, kto kiedyś miał styczność z prowadzeniem pojazdu mechanicznego w niesprzyjających warunkach atmosferycznych wie, że bezpieczna jazda w takich warunkach, bez profesjonalnego wyposażenia jest praktycznie rzecz biorąc niemożliwa. Grudzień jest czasem szczególnie newralgicznym pod tym kątem, jednakże jeśli odpowiednio się do podróży przygotujemy, będziemy w stanie przetrwać ją bez uszczerbku na naszym zdrowiu i stanie technicznym naszego auta.

Opony zimowe

Źródło: Interopony.pl

Spokojna i uważna podróż to podstawa spokoju w trasie.

Jednak w ciężkich warunkach pogodowych, szczególnie na drodze oszronionej nawet najstarsi kierowcy będą mieć kłopoty z opanowaniem pojazdu przy gwałtownym hamowaniu lub wymuszonym manewrze. Wszystkie testy wskazują na to, że auta wyposażone w opony zimowe od zachowują ok.

Równie zajmujące artykuły znajdziesz w pokrewnym serwisie. Jeśli chcesz je poznać – zobacz pod linkiem tuning aut wrocław, który jest tutaj.

15 procent lepszą stabilność i sterowność na oblodzonej drodze, niż auta jakie opon zimowych nie mają założonych. Doprecyzowując. chciałbym wspomnieć o tym, że opony multisezonowe nie są tak stabilne jak zimowe opony – zachowują się w prawdzie lepiej niż opony letnie, jednak w podobnych warunkach atmosferycznych i takim samym czasie eksploatacji, degenerują się szybciej niż opony zimowe, przez co są mniej bezpieczne.

Na ekstremalne warunki dobrze by było doposażyć swój samochód w łańcuchy na opony zimowe. Sterowność pojazdów z łańcuchami jest praktycznie taka sama, jak na suchym asfalcie. Trzeba jednak pamiętać, że nie będziemy mogli wykorzystywać łańcuchów na drogach miejskich. Tak przygotowani możemy wyruszać w najtrudniejsze trasy, i żadne śniegi nie będą problemem.

Jakiej marki opony zimowe są najlepsze?

W ostatnim czasie popularnością cieszą się opony polskich firm, takich jak rozpoznawalna z reklam sprzed kilkunastu lat Dębica. Opony zimowe Dębica odznaczają się wyjątkowo nowocześnie skonstruowanym bieżnikiem, przez co wyprowadzają wilgoć prawie dwadzieścia procent szybciej niż porównywalne cenowo opony firm konkurencyjnych.

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Myśl techniczna rodzimych inżynierów nadal jest w cenie, nawet zagraniczni producenci opon tacy jak Pirelli czy Nokian są bardzo zainteresowani kupnem patentu na bieżniki od Dębicy. opony – kliknij, zobacz, sprawdź

Źródło: Netcar

Leave a Reply

*