Plastikowe klocki, które w zeszłym stuleciu opanowały świat. Co można z nich stworzyć?

Czy masz świadomość, jaka firma jest największym światowym producentem opon? W 12 miesięcy wytwarzają 36 milionów sztuk opon. Mianowicie, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński producent plastikowych klocków, które dzięki uniwersalnemu systemowi składania, można ze sobą zestawiać w zasadniczo nieskończenie pokaźnej ilości kombinacji, buduje je począwszy od roku 1947.

W ofercie fabryki odnajdziemy pełno różnych serii zawierających niemało zestawów, jak np. seria City, w której to możemy konstruować pojazdy, czy scenki z życia mieszkańców miast, szczególnie związane z profesjami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić – dydaktyczne zabawki dla chłopców.

klocki lego

Autor: geraldford
Źródło: http://www.flickr.com

Odrębne podejście do kreacji zapewniają klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam tworzyć konstrukcje mechaniczne, z najróżniejszymi kooperującymi wzajemnie elementami, jak koła zębate, ośki, siłowniki, najróżniejsze przekładnie – kliknij tu -, jak również silniki elektryczne. Są jeszcze zestawy mające na wyposażeniu elementy pozwalające na zdalne sterowanie i programowanie stworzonych przez nas urządzeń.

Jest także seria klocków dla najmniejszych- to seria Duplo, którą w swoim asortymencie dysponuje każdy sklep z klockami Lego. To wielobarwne klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, pobudzające je do zabawy, jednocześnie uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwijaniu ich zdolności manualnych.

Jest również wiele serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych bohaterów z komiksów Marvela czy DC.

Intrygujący post? Bardzo nam przyjemnie. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (http://www.e-plastyczny.pl/farby/olejne) naszą nową witrynę, na której znajdziesz masę podobnych tematów.

Często maluchy sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zmienić się w czarownice. Warto zobaczyć: tanie zabawki bratzillaz

Klocki lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

Największą zaletą, i prawdopodobnie właśnie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój ogromny sukces, jest stworzenie systemu łączenia klocków, hjednakowego od bardzo wielu lat, a umożliwiającego krzyżowanie i sprzęganie ze sobą niemal wszystkich serii i kolekcji, jakie wyszły z duńskiej wytwórni zabawek. Charakterystyczne okrągłe wypustki na górnej części każdego klocka perfekcyjnie wpasowują się w odwrotne elementy od dołu.

Klocki Lego to wspaniała, ogólnorozwojowa zabawka dla dzieci, zarówno tych małych, jak i tych trochę starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca zdolności konstruktorskie i dająca nieskończone pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko szczególnie uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, gdyż przypadkowe nastąpienie na taki klocek może powodować niemal legendarny już ból stopy.

Leave a Reply

*