Rozliczenie za bieżący rok przez internet

Rozważaliście Państwo jak szybko rozliczyć podatek od dochodów osobistych za rok 2013? Im bliżej tej daty tym częściej przychodzi nam na myśl aby przekazać tą czynność komuś innemu. Najlepiej zapłacić jakiejś osobie, która byłaby w stanie zrobić to za nas, przekazać dane i mieć to za sobą.

Informujemy niemniej jednak, że cały proces można przejść znacznie szybciej i w dodatku bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij ten link. Tam oczekuje na Ciebie więcej bonusów – one także Cię bardzo zaciekawią.

Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi, PIT 2013 online, czyli system do rozliczania deklaracji podatkowej drogą Internetową.

Urząd skarbowy

Autor: Tomasz Czerko
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczanie podatków od dochodów osobistych i następnie ich wysyłanie przy użyciu internetu jeszcze kilka lat temu było nie do wyobrażenia. Aktualnie z kolei to zjawisko coraz bardziej powszechne i z roku na rok coraz częściej wybierane. Nie ma, co się dziwić, użytkownik przecież siada przed laptopem, wklepuje dane poprzez i następnie wysyła je do Urzędu Skarbowe. W ten właśnie sposób podatnik zostaje rozliczony, pozostaje jedynie zaczekać na ewentualny zwrot podatku.

Jednakże prędkość przejścia przez cały proces to nie jedyne atuty. Trzeba mieć na uwadze, że rozliczeniem formularza przez Internet w aplikacji może zająć się ktokolwiek niezależnie od tego czy orientuje się w prawie podatkowym czy też nie. To system dba o to ażeby wprowadzane dane były właściwe i też system troszczy się o zgodność deklaracji podatkowej z obecnie panującymi ustawami prawnymi (więcej wskazówek).

Wypełnianie deklaracji PIT w taki sposób jest w pełni bezpieczne. System stworzony był tak aby jedynie użytkownik wypełniający podatek od dochodu osobistego miał dostęp do własnych danych a przesyłane dane – www – są utajniane, więc tym samym niemożliwe do zdobycia przez osoby niepowołane.W związku z wieloma walorami, które wiążą się z rozliczeniem się z podatku od dochodów osobistych przez internet, namawiamy Państwa do takiej formy składania deklaracji w tym roku.

Leave a Reply

*