Pierwsza komunia święta – jakie dodatki można wybrać? Zobacz, co jest teraz modne

Jedną z najważniejszych uroczystości w życiu dziecka dorastającego w rodzinie wierzącej w Chrystusa jest dzień I komunii świętej. Rodzice pociech przystępujących po raz pierwszy do tego sakramentu chcą, aby dzień ten był ważny pod każdym względem. Przywiązują więc ogromną wagę także do stroju. Jakie stroje cieszą się teraz wielką popularnością, jakie są wybierane przez rodziców najczęściej?

komunia

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkanaście lat temu dziewczynki, które po raz pierwszy przystępowały do komunii świętej występowały w sukniach, które były miniaturkami sukien ślubnych. Z kolei chłopcy zakładali garniturki. Taki widok w w zdecydowanej większości naszych kościołów jest dzisiaj coraz rzadszy – przeżyj podniośle I Komunię Świętą. Coraz bardziej popularna staje się bowiem alba komunijna. Alba komunijna jest dzisiaj tak popularna, że jest równie chętnie zakładana przez dziewczynki, jak i przez chłopców. W zdecydowanej większości pociechy podczas mszy świętej pierwszokomunijnej mają więc identyczne stroje, na odrobinę szaleństwa rodzice pozwalają sobie dopiero kiedy uroczystości mające miejsce w koście się kończą. Nadal jednak panuje wielka dowolność jeśli chodzi o wybór dodatków komunijnych. Jakie są więc najczęściej stosowane dodatki komunijne?

Dodatki komunijne to rzecz jasna dla dziewczynek wianuszki. Wybór wianuszków jest zaskakująco duży. Większość z nich to modele ozdobione atłasowymi wstążeczkami i kwiatkami. Znaczna część z nich posiada wbudowane elastyczne druciki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie wianuszka do kształtu głowy dziecka. W wielu wypadkach mamy zamiast sztucznych wianuszków wybierają wianuszki z żywych kwiatów. W tym wypadku możliwości wyboru nie są już tak duże, ogranicza je dostępność kwiatów w maju – zerknij na stronę Najczęściej wybierane są stokrotki. Częstym dodatkiem zarówno dla chłopców, jak o dla dziewczynek są rękawiczki i specjalne komunijne chusteczki. Te ostatnie są często zdobione wykonanym ręcznie haftem lub wykonaną również ręcznie koronką. Pierwsza komunia święta (sprawdź koniecznie – plastikowa bombka) jest wydarzeniem niezwykłym nie tylko dla dziecka, ale także dla jego rodziny. Dla rodziców wiąże się z dużymi wydatkami. Oprócz alby rodzice kupić muszą mnóstwo dodatków, które mają sprawić, że ich dziecko będzie tego dnia wyglądać naprawdę wyjątkowo.

Leave a Reply

*