Pielęgnacja włosów – kosmetyki i narzędzia do stylizacji

Jeżeli chodzi o ludzki wygląd, jednym z znaczących elementów są włosy. To na podstawie fryzury i koloru włosów niejednokrotnie opisuje się osoby. Włosy mogą być cechą charakterystyczną danej osoby, a w przypadku pań stanowią swoistą wizytówkę. Od wyboru odpowiedniego uczesania zależy bardzo dużo.

Nie każdy wie o tym, jak bardzo właściwy kształt włosów wpływa na wygląd twarzy i zmienia optycznie jej kształt. Oprócz odpowiedniej fryzury duże znaczenie ma również wygląd i stan samych włosów. Duża liczba kobiet w ramach eksperymentów z własnym wizerunkiem dokonuje koloryzacji włosów.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, bez ociągania przeczytaj ciekawe uwagi z serwisu opisywanej kwestii – one też okażą się dla Ciebie interesujące.

Należy jednak pamiętać o ryzyku jakie łączy się z taką koloryzacją. Nierzadko bowiem można zauważyć konsekwencje tych zabiegów w postaci niezwykle słabych i zniszczonych włosów.

Autor: Domzdrowia.pl

Włosy po koloryzacji potrzebują specjalnej pielęgnacji, gdyż są osłabione. Trudniej jest więc zachować je w dobrym stanie. Do pielęgnacji, jak również stylizacji włosów stosuje się dużo różnorodnych przyrządów i środków. Część z nich można spotkać w salonach fryzjerskich, niektóre z kolei są używane na co dzień w domach.

Przyrządy do stylizacji
Głównymi przyrządami do włosów są akcesoria do czesania, jak na przykład szczotka remont (czytaj resztę pod adresem) grzebień. Istnieją również charakterystyczne grzebienie, używane do tapirowania włosów lub do obcinania.

Fryzura na Sylwestra lub  karnawał

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

Wiele osób dla oszczędności czasu wykorzystuje także suszarkę, która niekiedy wykorzystywana jest również do układania, przykładowo do prostowania włosów. Do prostowania przydaje się popularna prostownica (w ofercie na ). Dla otrzymania efektu falowanych włosów stosowana jest falownica. Powinno się pamiętać, że im wyższa jakość takich przyrządów, tym trwalsze rezultaty się otrzymuje, a włosy są po tym mniej uszkodzone.

Kosmetyki
Istnieje neizwykle szeroka gama środków do włosów. Najważniejsze są szampony, wykorzystywane do mycia włosów i skóry głowy. Mogą one mieć konkretne zastosowanie, na przykład do walki z łupieżem. Ich uzupełnieniem często są odżywki, których używa się ze spłukiwaniem lub bez. Mogą mieć postać płynu, maski lub aerozolu. Istnieje także wiele środków służących do utrwalania fryzury. Środki takie jak żel, guma czy lakier do włosów z bywają używane zarówno przez panie, jak i przez panów.

Leave a Reply

*