Pielęgnacja kosmyków

Włosy są jednym z największych atrybutów atrakcyjności. Nieważne jaki mają kolor bądź długość – zawsze muszą być stosownie zadbane. Niestety, farbowanie, zabiegi stylistyczne, suszenie sprawiają, że czasami ich wygląd rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia. W jaki sposób w takim razie dbać o włosy, aby osiągnąć zadowalające rezultaty? W jaki sposób kupować odpowiednie kosmetyki?

profesjonalne szampony do włosów
Pierwszym krokiem powinien być zakup stosownego szamponu. Rozwiązaniem są profesjonalne szampony do włosów, jakie można kupić w hurtowniach fryzjerskich, salonach albo w internecie. Sprawdzą się też delikatne szampony, na przykład te produkowane dla dzieci. Istotne by nie zawierały silnych detergentów: SLS i SLES.

Takie oczyszczające szampony powinny być używane regularnie, by usunąć nagromadzone zanieczyszczenia. Przy codziennym myciu łagodniejszy szampon będzie dużo rozsądniejszym wyborem. Dodatkowo, włosy muszą zostać pozostawione do samoistnego wyschnięcia. Nie należy wycierać ich ręcznikiem, gdyż kiedy są mokre szybciej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Opcjonalnie, można używać suszarki, ale najlepiej z chłodnym nawiewem i nie suszyć włosów całkowicie. Rzecz jasna, poza szamponem, warto dobrać również odpowiednie produkty pielęgnacyjne – na półkach drogerii królują pod tym względem przykładowo kosmetyki Schwarzkopf (zamów online). Bardzo ważne, by wyposażyć się w maskę silniej działającą, którą będzie się nakładało przed myciem oraz odżywkę aplikowaną już po myciu włosów. Gdy jest się posiadaczką włosów przetłuszczających się, można nie stosować odżywki na rzecz intensywniejszej pielęgnacji przed myciem albo aplikować ją jedynie od ucha w dół omijając skórę głowy. Na maskę należy założyć w dodatku czepek i ogrzany ręcznik. W wyższych temperaturach łuski włosa się rozchylają więc składniki odżywcze łatwiej wnikają do jego wnętrza.

Duże znaczenie ma także odpowiednia stylizacja. Szeroką gamę artykułów można odnaleźć w serii Schwarzkopf osis . Kosmetyki powinny zostać dobrane w zależności od tego, jakie ma się problemy z włosami. Dla włosów kręconych przykładowo należy kupić preparat utrzymujący skręt. Włosy przyklapnięte warto wzmocnić produktami zwiększającymi objętość. Możliwości na współczesnym rynku jest więc naprawdę wiele.

Leave a Reply

*