Pielęgnacja drzew liściastych bądź iglastych to zajęcie dla osób, które bywają po trosze pracownikami fizycznymi, a po trosze artystami

Pielęgnacja zielni to zajęcie dla tych pań, które kochają spędzać czas na wolnym powietrzu. Owo zajęcie bywa miłe, jeśli tylko nie trzeba zbyt ciężko pracować. I tak sadzenie aksamitek lub grabienie liści jesienią to czynności, które kojarzyć się mogą z relaksem. Faceci, którzy pracują w krawatach po prostu marzą o tym, aby popracować fizycznie, a lekki wysiłek jest dla nich nawet zalecany.

drzewo w ogrodzie

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com

W końcu skoszenie trawnika w przydomowym ogródku można zaliczyć do tych mało uciążliwych, a zupełnie pożytecznych czynności. Tak czy inaczej, pielęgnowanie zieleni to temat niezwykle szeroki i ze szczegółami omówić go nie podobna, więc spróbujmy się tutaj skupić jedynie na zagadnieniu tyczącym się pielęgnacji drzew. Drzewa w mieście są niezwykle ważne i nie podlega to żadnej dyskusji. Przede wszystkim powinno się wiedzieć, że oczyszczają one miejskie powietrze. Im mniej drzew w miejscowościach, tym bardziej narażeni jesteśmy na choroby układu oddechowego. W dodatku rośliny te produkują tlen. Człowiek naprawdę go potrzebuje. Drzewa parują w ciągu dnia, w związku z tym ich obecność zapewni chłodzenie w gorące dni. Poza tym powietrze staje się nawilżone.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Zapraszamy Cię tym samym jeszcze dalej (https://www.scootive.pl/jak-serwisowac-hulajnoge-wyczynowa) – do naszej nowej strony. Tam oczekują na Ciebie rzetelne newsy.

Jeżeli w naszym ogrodzie rosną śliwki, to praktycznie każdego roku warto poświęcić czas obcinanie uschniętych lub tych nazbyt długich gałęzi. A przycinanie drzew to również zajęcie dla osób o zacięciu artystycznym. Współcześnie panuje moda na drzewa, które rosną na terenach położonych nad Basenem Morza Śródziemnego, a mamy w tym miejscu na myśli np. cyprysy i tuje. Te drzewa można bez trudu formować, a otrzymane bryły dekorują każdy przydomowy ogródek i wzbudzają podziw wśród przechodniów. Na tej stronie więcej: Rzecz jasna dają także cień. Należy również zauważyć, jak wielu ludzi przebywa w parkach, gdy pogoda jest odpowiednia. Świadczy to też o tym, że drzewo daje możliwość relaksu, kontaktu z naturą w dużym mieście. Istnieją programy, które imitują dźwięk parków i pozwalają na wyciszenie. Wyprodukowano także mnóstwo płyt z tego typu muzyką relaksacyjną, w związku z tym nie ma żadnych wątpliwości, co do zbawiennej roli drzew. Drzewa tworzą piękną scenerię. Wpływają na estetykę całego miasta. Jeżeli z miast przeprowadzana będzie niesprawdzana, znikną te rośliny, a dzieci nie będą mieć żadnego kontaktu z naturą. Drzewa są również istotne dla asfaltowych dróg, gdyż ich cień może pomóc w trakcie upałów przed zbyt dużym nagrzaniem tej powierzchni. Rzecz jasna utrzymanie terenów zielonych bywa kosztowne, a żeby naprawdę spełniały swoje zadanie muszą być odpowiednio pielęgnowane. Należy to wykonywać w taki sposób, aby nie popsuć żywotności drzewa. Powinno się także mieć świadomość w jakich miejscach należy sadzić rośliny. Nierzadko drzewa rosną zbyt gęsto, wtedy niezbędna jest wycinka drzew, na którą w wielu przypadkach musimy mieć specjalne zezwolenie. Nie jest ono niezbędne, gdy planujemy wyciąć drzewo owocowe czy takie, które ma mniej niż 10 lat.

Leave a Reply

*