Chryzantemy z Praszki

Praszka – niewielkie miasteczko w Opolskiem. Tylko trochę więcej niż osiem tysięcy mieszkańców, parę zabytkowych budowli. Wydawać by się mogło, że w tym mieście nic się nie dzieje. A jednak tak nie jest. Praszka jest świetnie prosperującym ośrodkiem dla przemysłu i usług. Mają tu swoją siedzibę zakłady motoryzacyjne, fabryka wytwarzająca maszyny pakujące i kilka innych zakładów.

Chryzantemy

Autor: http://www.flickr.com
Źródło: http://www.flickr.com
A w odległości tylko pięciu kilometrów znajdziemy coś całkowicie innego. Została tam założona uprawa kwiatów chryzantem. Jedna z największych i najlepszych w naszych okolicach. Z pewnością warto wybrać się tam, choćby po to, aby zobaczyć to na własne oczy. Cyklicznie organizowane są dni otwarte, kiedy to możemy obejrzeć najbardziej dorodne okazy i najnowsze gatunki.

Nie tylko na cmentarz

W Polsce chryzantemy zwykle kupujemy w listopadzie, kiedy to ustawiamy je na mogiłach. To ogromna szkoda, że są tak bardzo kojarzone jako ”kwiaty na grób”, dlatego, że rośliny te nadają się doskonale w charakterze ozdoby ogrodów i balkonów. Są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż popularne pelargonie (szczegóły w serwisie http://projektoskop.com.pl/53-pelargonie-czy-wiemy-o-nich-wszystko/) i surfinie.

Jesienny czar chryzantem

Autor: ankakay
Źródło: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/

Jest ogromną liczbę odmian tych kwiatów, a wszystkie są bardzo dekoracyjne. Możemy wybierać z bogatej gamy kolorów – od białych, przez różowe, pomarańczowe, żółte do czerwonych i bordowych. Są odmiany o niewielkich kwiatkach, tych średniej wielkości a także wielkich jak męska pięść.

Ten najnowszy tekst (https://sklephypo.pl/139-pompy-glebinowe-3-fazowe-400v) zaciekawił Cię tak bardzo, że masz chęć na następne? Niezwykle nas to cieszy. Zatem wejdź w poniższy link.

Tworzą zachwycające barwne kule w donicy i nie można od nich oderwać wzroku.

Letni balkon w chryzantemach

Rośliny te kojarzą się nam zwykle z jesiennymi miesiącami, a można znaleźć dużo pięknych odmian letnich, które właśnie w tej chwili kwitną bogato i wspaniale. Może warto zdecydować się na ozdobienie tarasu czy ogrodu właśnie chryzantemami?

W Polsce z roku na rok letnie miesiące są coraz gorętsze. Z roku na rok temperatura się podwyższa, więc trudno nam dbać o rośliny. Nawet podlewane kilka razy na dzień, często usychają i tracą znacznie na urodzie. A chryzantemy to rośliny o wiele bardziej wytrzymałe, więc jeżeli zdecydujemy się właśnie je posadzić, nasz balkon będzie wyglądał wspaniale przez całe lato.

Źródło: Chryzantemy Praszka

Leave a Reply

*