Panele do grzania

Panelowe płyty do ogrzewania są grzejnikami bezpośrednimi, jakie pracują na zasadzie promieniowania ciepła w promieniowaniu podczerwonym.
Wiązka podczerwieni pośrednio grzeje powietrze siłą tarcia w całym wnętrzu. Najistotniejszym jest fakt powtórnego przekazania ciepła do pomieszczenia, które skupia się w ścianach, posadzkach, również sufitach.

Potęguje to równomierny podział ciepła we wnętrzach.
zraszacze
Przekazywane ciepło ociepla mury, strop, podłogę, obiekty, oraz osoby przebywających w pomieszczeniu. Wszystko to gromadzi energię i zwraca ją na nowo do pomieszczenia. Cechują się one bardzo niskim poborem mocy i przygotowują rozkoszne i zdrowe ciepło.
panele grzewcze

Autor: naitokZ
Źródło: www.flickr.com
Reguła ogrzewania grzejnikami na podczerwień opiera się na tej samej zasadzie, jak ciepło słoneczne odbierane przez ludzi. Stosując nagrzewanie wnętrz za pomocą grzejnika na podczerwień, redukuje się koszty nagrzewania, a ponadto pozyskuje walory lecznicze. www.hmlnosewicz.pl/:Ciepło przekazywane przez grzejniki, które stosują ciepło powstałe w technologii podczerwieni, ma działanie zdrowotne na organizm ludzki, szczególnie u ludzi starszych, latorośli i osesków. Stosowanie tego typu ogrzewania polepsza ogólne samopoczucie.
Wielką zaletą technologii podczerwieni jest fakt, iż to nie powietrze pozostaje ogrzewane, jak w wypadku tradycyjnych kaloryferów konwekcyjnych, lecz cała emitowana przez panele grzewcze energia przechodzi bez ubytków grzania murów, osoby, również przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu.
Panele grzewcze wytwarzane są w wielu wielkościach, wariantach kolorystycznych, a nawet w opcji z malowniczymi zdjęciami. Dzięki temu, ogrzewanie na podczerwień jest nie tylko ekonomiczne, lecz także niezwykle schludne, przyjazne dla wystroju wnętrza.

Wybierając grzejniki na podczerwień, miejmy na uwadze to, że takie panele grzewcze to nie tylko niedrogie ogrzewanie mieszkania, lub biura, ale również są korzystne dla zdrowia. Dostępne są panele grzewcze jednokolorowe, lustra, również panele z fotografiami. Istnieje też szansa włączenia własnych fotografii.

Leave a Reply

*