Otolaryngologia, przeciwko chirurgia ogólnikowa – czyli, fachowiec kontra chirurg ogólny

Posiadasz problemy natury chirurgicznej? Nie wiesz, do jakiej osoby się pójść – specjalisty czy lekarza ogólnego? Jaką rzeczą w ogóle charakteryzuje się fachowiec, a ogólnikowy lekarz? Przeczytaj nasz felieton, a poznasz odpowiedź!

chirurg ogólny poznań

Autor: alex and mac
Źródło: http://www.flickr.com
Chirurg ogólnikowy – a w tym konkretnym przypadku chirurg ogólny Poznań, to doskonałe rozwiązanie, gdy nie wiesz, co jest nie tak. Pomimo słówka „ogólny” chirurg w dalszym ciągu jest chirurgiem – a więc nadal bywa fachowcem w własnej dziedzinie . Chirurgia ogólna zajmuje się między innymi: diagnostykę oraz leczeniem chorób czynnościowych a także z rodzaju nowotworów przewodu pokarmowego, badaniami histopatologicznymi, eliminowaniem znamion barwnikowych skóry, usuwaniem brodawek, eliminowaniem tłuszczaków, kaszaków, wrastających paznokci, blizn, przepukliny brzusznej, pępkowej, pachwinowej, leczeniu ranek po sznytach pooperacyjnych, poparzeń, odmrożeń, pojawieniu się wrzodów, ropni, a także czyraków. Jak widać, komplet jakim opiekuje się chirurg ogólny bywa duży, a więc dlaczego iść do fachowca jednej dziedziny? Otóż już odpowiadamy na te pytanko, przedstawiając dziedzinę Laryngologii.

Otolaryngologia opiekuje się tylko i wyłącznie uleczaniem narządów główki i szyjki, takich jak: nos, uszy, krtań, albo gardełko (skuteczna otolaryngologia). W przeciwieństwie do chirurga ogólnikowego, otolaryngolog (w skrócie i potocznie laryngolog) opiekuje się tylko chirurgią: gruczołów śliny, języczka, zatok przynosowych, a również zabiegami endoskopowymi zatok przynosowych.

w jaki sposób można zorientować się, chirurg ogólnikowy opiekuje się Wszystkim w kolejce, tymczasem laryngolog bywa skupimy na naszej najwyższej części ciałka, czyli główce.
A czy nie lepiej „oddać” głowę w ręce komuś, kto na niej najlepiej się zna?

Leave a Reply

*