Opieka nad leżącym w domu

Udar, wylew, stwardnienie rozsiane, choroby: Alzheimera i Parkinsona – spis schorzeń, które mogą skazać bliską osobę na parotygodniowe, a nawet wieloletnie przebywanie w posłaniu jest długa.
W jaki sposób zaaranżować opiekę nad osobą chorą, ażeby nie była udręką? Jak wyposażyć domek, by nie był więzieniem? W jaki sposób pielęgnować pacjenta, aby mu nie zaszkodzić? Opieka nad chorym długotrwale zatrzymanym w pozycji leżącej jest to ogromne wyzwanie dla bliskich.

podczas grania

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Nastręcza nie jedynie określonej wiedzy (przykładowo o regułach higieny, dawkowaniu medykamentów), ale również empatii, delikatności, wytrwałości, wytrzymałości fizycznej a także – często – całkowitej reorganizacji życia.

Zaintrygował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to przejdź do nowego zagadnienia i czytaj o tym, co najbardziej Cię ciekawi.

Wiele rodzin stawia na opiekę nad chorym w domku. Niesłychanie ważne jest wtenczas, aby obowiązek ten nie spoczywał na barkach jednej osoby, by w przeciągu dnia (a także nocy – gdy to konieczne) zastępować się przy chorym. Celowy w tym będzie grafik „dyżurów” z wyszczególnieniem czynności, jakie powinniśmy wykonać o danej porze. Jest to najlepsza metoda, ażeby w skomplikowanych okolicznościach uchować minimum autonomii, natomiast chory nie miał poczucia, że jest zbytnim ciężarem. Na pewno choremu przydadzą się poduszki przeciwodleżynowe jakie można zakupić w specjalistycznym sklepie.

programy

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com
O ile zdecydowałeś się na to, aby opiekować się pacjentem leżącym w mieszkaniu, to dogłębne informacje, jak to robić, aby nie wyrządzić krzywdy jemu ani sobie, uzyskasz u medyka prowadzącego, jaki kieruje terapią, bądź u medyka rodzinnego oraz pielęgniarek z rejonowej lecznicy.
Jeśli chory może wstawać z łoża i poruszać się po mieszkaniu, może być nieodzowny zakup należytego sprzętu rehabilitacyjnego, np.

Ów tekst jest dla Ciebie interesujący? Zatem zachęcamy do naszej kolejnej strony. Tam oczekuje na Ciebie najnowszy wpis (https://pieczatki.pl/szczecin/).

balkonik, podkłady przeciwodleżynowe – (sprawdź to).

Leave a Reply

*