Ogumienie należy zmieniać, ponieważ muszą działać bez zarzutu

Dbamy o własny samochód, zrobimy przeglądy, reperujemy potrzebne rzeczy, myjemy go, ale równocześnie dość często zapominamy o oponach. O tym, by obejrzeć, jaki jest ich stan, czy jeszcze są właściwe do jazdy, czy być może warto je zmienić, ponieważ już praktycznie nie trzymają się drogi i nie dają nam żadnego bezpieczeństwa w czasie jazdy.

Najlepiej mieć opony na daną porę roku

opona

Autor: Pete Gregoire
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie o oponach myślimy sobie raz na pół roku, kiedy to warto je odmienić w zależności od okresu. Inne są na zimę, ponieważ ułatwiają nam podróż po śniegu i jednocześnie zapobiegają wpadaniu w poślizg, a jednocześnie inne są na opony na lato. Tutaj idzie o to, by dobrze uczepiały się suchej nawierzchni oraz równocześnie, by w miarę dobrze poradziły sobie z padającym deszczem. Naprawdę istotne jest to, aby nasze opony (nasza strona) miały odpowiedni bieżnik oraz by nadawały się do użytku, gdyż to przecież od nich w głównej mierze zależy nie tylko przyczepność, lecz jednocześnie także i to, jak długa będzie nasza droga hamowania.

Opony przemysłowe też są ważne

opona

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Każdy pojazd, który ma się przesuwać wyposażony jest w opony, bo to właśnie dzięki nim może się przemieszczać. Pewnie że inne są opony do samochodu, a inne są opony przemysłowe, które zakładane są na przykład w wózkach widłowych. Odróżnia je nie tylko rozmiar, lecz również i przystosowanie, bo na przykład wózki widłowe głównie jeżdżą po halach oraz magazynach, gdzie podłogi są dość śliskie, a więc ich opony muszą być tak wymyślone, żeby nie wpadały w poślizg oraz by dość prosto można było je prowadzić i aby też były odporne na przebicia, kiedy zdarzy nam się najechać na gwóźdź, albo inną ostrą krawędź.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, zobacz ten link – to bez dwóch zdań świetne opracowanie (http://rfid.zone/system-rtls-rfid-w-air-canada-cargo/) tej sprawy. Koniecznie to zobacz!

Opony są niezwykle ważne

Opony są bardzo ważne, wiele od nich zależy, a nierzadko mają okazję nam one uratować życie. Niestety głównie o tym nie myślimy, nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przykładamy sporych starań, żeby samochód był sprawny, żeby wszystko w nim świetnie funkcjonowało, ale równocześnie zapominamy o tym, iż też w tej kwestii musimy być naprawdę uważni oraz jeżeli tylko dostrzegamy, że opona jest już zbyt zjechana, to od razu musimy ją przemienić.

Leave a Reply

*