Ogród zimowy – bujna roślinność o każdej porze roku

Lubisz spędzać każdą wolną chwilę w otoczeniu kwiatów? A może chcesz oglądać stale interesującą przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wygodnym fotelu, przy kubku pachnącej kawy na zasypane śniegiem drzewa…

piękny ogródek

Autor: Nick
Źródło: http://www.flickr.com

Takie marzenia pozwoli nam urzeczywistnić ogród zimowy, który w ostatnich latach bywa ozdobą zarówno nowo stawianych budynków jak i tych remontowanych. Bycie właścicielem ogrodu (sprawdź naszą propozycję) zimowego to głównie niewątpliwa przyjemność dla mieszkańców domu oraz ich gości. Zależenie od tego jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć, możemy w nim stworzyć oranżerię lub zorganizować w ciekawy salon.Przeznaczenie ogrodu (zielonastrefa.net/uslugi-ogrodnicze/pielegnacja-ogrodow/) zimowego przede wszystkim zależy od jego wielkości, nie warto jednak budować pomieszczeń mniejszych niż 10 m² – na sam stół i cztery fotele powinno się wygospodarować powierzchnię 4-6 m², zależnie od wielkości mebli.

Urządzenie ogrodu zimowego który pełni funkcję salonu czy jadalni daje masę możliwości aranżacji. Pasują tu zarówno wiklinowe meble ogrodowe, jak i duże skórzane sofy. Podłoga może być z terakoty czy kamiennych płyt, lecz także z wielu gatunków drewna, które nadaje wnętrzu przytulności. Zamiast typowych dla ogrodów zimowych żaluzji okna mogą osłaniać zasłony. Dobrze jest z rozmysłem dobrać barwy otoczenia. Jasne odcienie powiększają optycznie ogrody zimowe i w ciepłych miesiącach dają przyjemne wrażenie chłodu. Ciemne – szybciej się nagrzewają i utrzymują ciepło, co zimą jest istotne.

Ale zanim podejmiemy decyzję, w jaki sposób zagospodarować ogród zimowy, warto zdać sobie sprawę z tfaktu, iż utrzymanie oranżerii w idealnym stanie wymaga dużo systematycznej pracy. Dlatego nie zapominajmy, że na posiadanie oranżerii powinny się zdecydować osoby, które kochają rośliny i mogą im poświęcić czas (ogrody zimowe – więcej informacji).

Przybliżenie kosztu wybudowania ogrodu zimowego jest trudne. Głównie z tej przyczyny, iż firmy robią uwzględniając potrzeby i wymagania klienta. Liczy si powierzchnia i kubatura zabudowy, materiał, z jakiego wykonana jest konstrukcja, kształt ogrodu czy dachu. Najlepiej zwróćmy się o pomoc do profesjonalnej firmy, a dostaniemy odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Leave a Reply

*