Nocny ogród

Okres wakacji to czas, kiedy chętnie spędzamy chwile po pracy w ogrodzie. Rozpalamy grilla, zapraszamy sąsiadów i w ten sposób relaksujemy się. Nikt raczej nie lubi spędzać czasu w egipskich ciemnościach, dlatego należy pomyśleć o ciekawym oświetleniu ogrodu.

Trzeba zwrócić uwagę na to, żeby światła pasowały do charakteru naszego domu i do otoczenia. Gdy mieszkamy w starym domu dobrze jest założyć lampy ogrodowe retro. Jeżeli nasz dom to nowoczesna budowla pójdźmy raczej w kierunku oświetlenia w podobnym klimacie. Ogród jest dopełnieniem domu, dlatego też trzeba przywiązać do jego wyglądu przynajmniej podobną uwagę. Musimy pamiętać aby nie przesadzić. Zbyt intensywne oświetlenie sprawi, że nastrój wieczornych spotkań nie będzie dobry. Nie chcemy przecież czuć się jak na stadionie.

Odpowiednie zasilanie

Nikt nie chce wydawać dodatkowego majątku na światła w ogrodzie. Energia elektryczna nie jest tania, lecz jeśli chcemy zamontować w ogrodzie światła możemy wybrać inne rozwiązanie. A mianowicie lampy solarne do ogrodu. Nie potrzebują one przyłączenia do żadnego gniazdka, bo ich akumulatory – akumulatory motocyklowe warszawa ładują się w ciągu dnia dzięki światłu słonecznemu.

Zapamiętajmy jednak przy zakupie, by wybrać lampy dobrej jakości. Tylko one zagwarantują nam odpowiednie światło. Zdarza się, że lampy solarne świecą słabym światłem, a przecież zależy nam na tym, żeby jednak zobaczyć cokolwiek dokoła.

Jak rozmieścić lampy

Światła w ogrodzie to wspaniały pomysł. Nie tylko pozwala nam na miłe spędzanie czasu z przyjaciółmi ale także ładnie eksponuje wygląd domu i ogrodu. Można zdecydować się na przykład na doświetlenie drzew od dołu, albo na zamontowanie lamp na gałęziach. Jeżeli tylko dobrze dostosujemy natężenie światła możemy osiągnąć wręcz bajkowy efekt „świecących drzew”. Jeśli nie mamy drzew w ogrodzie warto zdecydować się na niskie lampy stojące lub (belbazaar pl) na przykład na założenie świateł na pergoli czy altanie – jeśli naturalnie tego rodzaju konstrukcje mamy w ogrodzie. Warto zamontować w ogrodzie lampy. Na pewno będzie przyjemniej.

Leave a Reply

*