Praca dla programistów

W obecnych czasach rynek pracy jest mało przyjazny. Oczywiście, znajdziemy mnóstwo ofert pracy, przedsiębiorstwa z bardzo różnych branży wciąż poszukują nowych pracowników, ale nie wszystkim jest łatwo o pracę. W najlepszej sytuacji znajdują się programiści. Wystarczy spojrzeć na oferty.

Każda strona z ogłoszeniami o pracę ma mnóstwo ofert skierowanych właśnie do tej grupy zawodowej.

W tym tekście znajdziesz zajmujące informacje, lecz odszukaj ponadto pozostałe teksty na prezentowany temat. Zapewne będą ciekawe.

Oczywiście, nie wystarczy tylko skończyć studiów. Przedsiębiorstwa zwykle zatrudniają programistów, którzy już mogą coś zaprezentować. Dobrze jest także wyspecjalizować się w konkretnym języku programowania, ale także mieć pojęcie o podstawach innych. Dla przykładu, gdy chodzi o programowanie, niezależnie od tego jakiego typu praca java przydatna będzie zawsze.

Zacznij testować

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Odmienną kwestią jest praca jako tester – bądź testerem!. Powinniśmy zwrócić uwagę na tego rodzaju ogłoszenia, ponieważ mogą być niezwykle korzystne dla osób z wykształceniem informatycznym. Generalnie jest tak, że każdy informatyk chce programować, a testowaniem interesuje się niewielu, zatem zapotrzebowanie na świetnych testerów jest ogromne. Zdarza się, że warto zmienić zawód i zamiast być takim sobie programistą, zostać doskonałym testerem.

Być freelancerem czy może nie?

Na początku kariery w zawodzie trzeba też zdecydować się na to, jaka forma pracy najbardziej nam odpowiada. Są ludzie, którzy zdecydowanie lepiej odnajdą się w pracy na etacie, doskonale działają jako część teamu dobrej firmy IT. Są też tacy ludzie, którzy są przekonani, że praca na etacie jest katorgą i wolą pracować samodzielnie. Oferty dla informatyków stosunkowo łatwo wyszukać, ale musimy pamiętać, że na tym rynku jest wielka konkurencja i w związku z tym zlecenia trafiają do najlepszych.

Na rynku programowania wielkie znaczenie mają kontakty. Najwyższej klasy programiści zazwyczaj nie szukają projektów. Poczta pantoflowa w tej branży działa doskonale i zleceniodawcy chętnie polecają dobrego pracownika. Są też przedsiębiorstwa, które chętnie podpisują z programistami umowy na długotrwałe zlecenia.

W branży IT najważniejsze jest doświadczenie, dotrzymywanie terminów i kontakty. Dobry programista, niezależnie od tego czy pracuje na etacie, czy jest freelancerem, nie zostanie bez pracy.

Leave a Reply

*