Odpoczynek w mieszkaniu

W obecnych czasach ludzie żyją szybciej, najczęściej pomiędzy pracą, rodziną, imprezami, różnymi pasjami, obowiązkami domowymi…Dało by się tak jeszcze wypisywać długo. Każdy walczy na co dzień z nerwowymi sytuacjami. W całym tym biegu nie można jednak zapomnieć o relaksie. Nikt nie może żyć w taki sposób bez końca. najprzyjemniej nauczyć się relaksować we własnym domu.

Kącik odpoczynku

meble kuchenne   slider

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust

Najważniejsze jest, by w domu mieć miejsce, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Może to być sypialnia, może to być pokój dzienny. Należy poświęcić trochę czasu na przygotowanie sobie takiego miejsca. Ciepłe, przytłumione światło, spokojne kolory, wygodny fotel (fotele Dutchbone) albo sofa, duży koc, albo poduszki – w zasadzie niewiele, a tych kilka elementów może stworzyć nam doskonałe miejsce do odpoczynku. Dopasujmy je do swoich upodobań. Doskonałym rozwiązaniem, które przeżywa renesans są podnóżki. Gdy lubimy odpoczywać, a nie mamy przestrzeni na sofę czy szezlong, podnóżek przed fotelem sprawdzi się doskonale.

Zwolnij na chwilę

Meble to jednak nie wszystko. Zadbajmy o to, aby w naszym kąciku odpoczynku panował spokój.

Opisywana tu problematyka jest według Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź dalej (http://soolley.com/akcesoria-woski-swiece/), który publikuje podobne zagadnienia.

Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na wygospodarowanie całego pokoju warto pomyśleć nad zakupem parawanu, albo odseparowaniem się od pozostałej części mieszkania innym sposobem. Można do tego celu wykorzystać półkę z książkami, albo pas materiału zawieszony pod sufitem.

Każdy człowiek potrzebuje czasem czasu dla siebie. Potrzebuje odciąć się od wszystkiego – od firmy, domowników, mediów. W związku z tym tak ważne jest, by w mieszkaniu, w miejscu, gdzie czujemy się dobrze, zaaranżować miejsce wyłącznie dla siebie. Takie, w którym w spokoju możemy poczytać książkę albo gazetę, posłuchać muzyki, albo po prostu posiedzieć patrząc przez okno. Możemy tam ustawić świece do aromaterapii, jeśli lubimy ich aromat. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Nawet w malutkim mieszkaniu możemy wygospodarować przestrzeń na kącik relaksu. Pomoże w tym portal (link tutaj). Po stresującym dniu nie ma nic lepszego, niż odpoczynek z kubkiem pysznej herbaty. A sama świadomość, że jest takie miejsce może pomagać w poradzeniu sobie z codziennymi kłopotami.

Leave a Reply

*