Odlewnie żeliwa – Ważna branża współdziałająca z wieloma przedsiębiorstwami

W obecnych czasach postęp technologiczny pozwala na udoskonalanie sprzętów i metod stosowanych przez sporo przedsiębiorstw z różnych branż. Dzięki rozkwitowi komunikacji między jednostkami możliwa jest też współpraca pomiędzy różnorakimi firmami zajmującymi się produkcją odmiennych produktów.

Zakład, z którego wyrobów korzystają inne firmy

odlewnia
Jedną z takich branż, z których wytworów korzystają zakłady z innych sektorów są odlewnie – odlewanie aluminium ALWRO s.a.. Z tego, co jest przez nie wyprodukowane korzystają w dalszej kolejności inne zakłady. Odlewnia jest przemysłowym zakładem albo jego sektorem, w której produkowane są odlewy. Wyróżnia się różnorakie rodzaje odlewni między innymi odlewnie żeliwa, żeliwa ciągliwego, stali oraz nieżelaznych metali. Głównie produkowane są w nich odlewy w celach artystycznych bądź usługowych. Odlewy przygotowuje się poprzez zalewanie uprzednio przyszykowanych form ciekłym surowcem oraz takie manewrowanie procesem krzepnięcia, by uzyskać produkt o należytej właściwości i strukturze. Obecnie z wszystkich gatunków odlewni najczęściej napotykane są odlewnie (odlewanie aluminium ALWRO s.a.) żeliwa – link do strony.

Produkt o istotnym znaczeniu

Wyroby wyrabiane przez odlewnie żeliwa są trwałe oraz wysokiej jakości. Produkowane są produkty rdzeniowane oraz bezrdzeniowe. W trosce, o jakość swoich produktów właściwie każda odlewnia wykonuje analizę chemicznego składu żeliwa oraz nadzorują wytrzymałość odlewów w specjalnych urządzeniach. Odlewy poddawane są

odlewnia

Autor: OKFoundryCompany
Źródło: http://www.flickr.com

też testom rozciągania w maszynach wytrzymałościowych. Dzięki wysokiej jakości produkty zrobione przez odlewnie bardzo często trafiają na zagraniczne rynki.

Przez rozkwit technologiczny urządzenia używane w odlewniach pozwalają na produkcję nie tylko większych wyrobów, ale także misterne odlewy ozdobne, artystyczne. Artykuły robione są w odlewniach na dwa sposoby: manualnie oraz maszynowo – kliknij tu. Towary produkowane przez odlewnie żeliwa stosowane są w przemyśle rolniczym, maszynowym, motoryzacyjnym, stoczniowym, kopalnianym, maszynowym, budownictwie, architekturze a także galanterii. Wykonywane są w nich także artykuły dla domów czy ogrodów. Szeroki zakres wyrobów wytwarzanych przez odlewnie pozwala im na permanentny rozwój.

Leave a Reply

*